Zamknij

Czarna kuchnia - zalety i wady

09:14, 11.06.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:14, 11.06.2021

Czarna kuchnia to ciekawa alternatywa dla klasycznej bieli i brązu, dlatego jest coraz chętniej wybierana, zwłaszcza przez osoby poszukujące niebanalnych i ciekawych rozwiązań aranżacyjnych. Jest niezwykle elegancka, a w połączeniu z naturalnymi materiałami i barwami może być również przytulna. Jakie są najważniejsze zalety i wady czarnej kuchni? Sprawdź w poniższym artykule.

Czarna kuchnia – zalety

Czarna kuchnia daje wiele możliwości aranżacyjnych i wygląda niezwykle elegancko. Dobrze sprawdza się w stylu minimalistycznym, loftowym i kolonialnym, a odpowiedni efekt można uzyskać w łatwy sposób poprzez dobór odpowiednich dodatków. Połączenie czarnych mebli i naturalnych dodatków pozwoli uzyskać wrażenie ciepła i przytulności. Chcąc rozjaśnić pomieszczenie i dodać mu nieco życia, wystarczy na ścianie ułożyć kilka płytek w innym kolorze lub wybrać energetyczny kolor farby ściennej. W czarnej kuchni doskonale wyglądają również różnokolorowe ozdoby i kwiaty. Jak widać czarna kuchnia pozwala na stworzenie różnorodnych stylizacji, a jej charakter można łatwo zmienić poprzez dobór odpowiednich dodatków.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Chrzanowie

Czarna kuchnia – wady

Czarna kuchnia, aby wyglądała dobrze, musi być odpowiednio doświetlona i przestronna, w przeciwnym wypadku będzie wyglądać przytłaczająco i przygnębiająco. Dlatego nie należy jej wybierać do małych i ciemnych pomieszczeń. W takich wnętrzach lepiej sprawdzi się wybór czarnego jako jednego z kolorów, a nie barwy dominującej. Można więc pomalować część ścian na czarno, wybrać AGD w tym kolorze lub wybrać czarne blaty i białe fronty.Czarna kuchnia wymaga również lepszego oświetlenia, o które należy zadbać odpowiednio wcześniej. Dobrze doświetlony powinien być zlew, blat roboczy i płyta. Oprócz tego warto, aby było dobrze oświetlenie sufitowe. Dobrym pomysłem jest zastosowania podświetlenia pod górnymi szafkami.

Czarna kuchnia – fronty i blaty matowe, czy w połysku?

Wiele osób rozważając wybór czarnych mebli, zastanawia się, czy są one praktyczne. Tymczasem wiele zależy od tego, jakie fronty i blaty wybierzemy. Te na wysoki połysk wyglądają bajecznie i sprawiają, że kuchnia wygląda wyjątkowo luksusowo, ale widać na nich każdy brud, osad z wody i odcisk palca. Dlatego czarne meble z połyskiem sprawdzą się jedynie u osób, które mało gotują lub nie przeszkadza im częste sprzątanie. Dla osób, które dużo czasu spędzają w kuchni, lepiej sprawdzą się meble i blaty matowe, które łatwo jest utrzymać w czystości i dobrym stanie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%