Zamknij
REKLAMA

Nie tylko miejsca parkingowe - jakie rozwiązania najczęściej oferują deweloperzy?

15:31, 18.05.2021 | materiały patnera

Podstawowym kryterium przy wyborze mieszkania nadal jest cena. Jednak poza nią zwracamy uwagę na inne czynniki, dzięki którym nasze nowe miejsce zamieszkania będzie bezpieczniejsze i zyska na funkcjonalności. Sprawdzamy, co na tej płaszczyźnie oferują nam dziś deweloperzy, którzy są coraz bardziej odważni w swoich pomysłach i potrafią bardzo mocno rozbudować infrastrukturę budowanego osiedla.

Mieszkanie komfortowe i bezpieczne

Jako współcześni inwestorzy nie szukamy już tylko miejsca do życia. Coraz bardziej cenimy sobie komfort, ważne jest też poczucie bezpieczeństwa. Na potrzeby konsumentów głusi nie pozostają deweloperzy. Dlatego w nowych inwestycjach nie zapominają oni o najnowszych rozwiązaniach technologicznych. Mocno inwestują także w infrastrukturę dzielnicową.

Dobrym przykładem są tutaj nowe mieszkania w Markach, gdzie znajdziemy place zabaw, specjalnie zaprojektowane tereny zielone czy strefy rekreacyjne. Jest to ważne zwłaszcza dziś, szczególnie dla właścicieli mieszkań bez dużych balkonów, a tym bardziej tarasów czy ogródków. Bez wątpienia na przestrzeni lat poprawiła się infrastruktura, przystosowywana częściej do potrzeb osób niepełnosprawnych czy seniorów.

Na popularności zyskuje również system smart home, który pozwala na sterowanie domowymi urządzeniami z poziomu smartfona czy tabletu. Zdarza się, że deweloperzy oferują nawet mieszkanie z panelami fotowoltaicznymi. Ma na to wpływ coraz większa świadomość bycia "eko", jednak przede wszystkim oszczędność płynąca z wysokich rachunków za energię elektryczną. Z uwagi na wyższe opłaty za emisję CO2 jest bardzo prawdopodobne, że w najbliższych latach inwestycje deweloperskie będą coraz częściej posiadały instalacje fotowoltaiczne. Podobnie zresztą jak stacjami ładowania samochodów elektrycznych, choć to pieśń nieco bardziej odległej przyszłości.

Wciąż ciekawym dodatkiem dla inwestorów są pakiety wykończeniowe. Inni deweloperzy klientów chcą przyciągnąć już nie tylko parkingiem, komórką lokatorską, monitoringiem, windą i atrakcyjną lokalizacją, a kortem tenisowym, skwerem z fontanną, wyjątkowymi rzeźbami czy strefą spotkań dla mieszkańców.

Udogodnienia dla mieszkańców. Sonda serwisu RynekPierwotny.pl

W tej wyliczance udogodnień, na jakie możemy dziś liczyć w inwestycjach deweloperskich, warto oddać głos samym zainteresowanym. Tutaj skorzystamy z sondy dla serwisu RynekPierwotny.pl. Okazuje się, że nadal przyszli właściciele najwyżej cenią sobie miejsce parkingowe oraz komórkę lokatorską. Niestety, o ile z tymi pierwszymi na podziemnym garażu nie ma problemu, o tyle liczba komórek zwykle jest ograniczona.

W dalszej kolejności mieszkańcy liczą na plac zabaw dla dzieci i windę niezależnie od liczby kondygnacji. Nowe osiedla powinny być też bezpieczne, dlatego kluczowy jest monitoring. Aktywni cenią sobie tereny zielone i strefy fitness, a jeszcze inni rozwiązania ekologiczne i nowinki technologiczne z zakresu inteligentnego domu.

Niepodważalnym faktem jest, że jako nabywcy jesteśmy coraz bardziej wymagający. Stąd coraz więcej udogodnień jest dostępnych w standardzie. Drogie technologie, które dawniej były dostępne tylko dla bardziej zamożnych inwestorów, za chwilę będą na wyciągnięcie ręki większości konsumentów nabywających mieszkanie na rynku pierwotnym.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%