Zamknij
REKLAMA

5 rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę kupując drona

15:37, 10.12.2020 | materiały partnera

Drony to urządzenia, które interesują zwłaszcza pasjonatów robienia zdjęć oraz nagrywania filmów. To właśnie oni najczęściej zastanawiają się nad zakupem tych wyjątkowych sprzętów. Mając drona, możemy wykonywać wiele fantastycznych ujęć, które mogą służyć za doskonałą pamiątkę. Jeśli zdecydowaliśmy się na zakup drona, to musimy wiedzieć, co jest ważne podczas jego zakupu. Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do jego przeczytania!

Po pierwsze - ustal, do czego będzie ci służył

Pierwsza najważniejsza rzecz podczas zakupu drona to ustalenie, do czego będzie nam on potrzebny. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych modeli - między innymi zabawkowe drony, które są bardzo proste w obsłudze, a ponadto zapewniają ogromną frajdę. Natomiast jeśli potrzebujesz drona, za pomocą którego będziesz mógł robić zdjęcia i nagrywać filmy, to musisz wybrać takie urządzenie, które posiada kamerę. Rynek dronów jest tak szeroki, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!

Wyróżniamy również drony komercyjne (przemysłowe), za pomocą których możemy wykonywać najwyższej jakości zdjęcia oraz nagrania. To grupa dronów przeznaczonych dla dużych firm, które specjalizują się w fotografii. Warto też tutaj zaznaczyć, że nie należą do najtańszych.

Po drugie - weź pod uwagę swoje finanse

Kolejną ważną kwestią są nasze fundusze. Właściwie to od nich zależy, na jaki rodzaj drona będziemy mogli się zdecydować. Modele zabawkowe należą do najtańszej grupy dronów - ich ceny zaczynają się od kilkudziesięciu złotych, jednak jeśli chcemy postawić na coś bardziej profesjonalnego, to musimy się nastawić nawet na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ponadto pamiętajmy, że drony to urządzenia, w które trzeba ciągle inwestować, co wynika z tego, że niektóre elementy drona po prostu się zużywają, dlatego raz na jakiś czas wymagają one wymiany.

Po trzecie - mobilność

Podczas wyboru drona musimy pamiętać, że są one różnych rozmiarów. Są niewielkie drony - np. mini drony, ale także większe urządzenia - np. drony komercyjne, dlatego musimy mieć na uwadze, że nie każdy dron jest po prostu mobilny. Tak jak drona zabawkowego możemy łatwo schować do plecaka i udać się w podróż, tak jest to bardziej skomplikowane w przypadku większych dronów. Drony komercyjne są dość sporych rozmiarów, więc nie ma mowy o tym, że moglibyśmy je zabierać na jakieś rodzinne wyprawy. Warto wziąć to pod uwagę - zwłaszcza jeśli zamierzamy podróżować.

Po czwarte - sprawdź parametry

Przede wszystkim pamiętaj, aby nie podejmować pochopnych decyzji - zanim podejmiesz ostateczną decyzję o zakupie drona, to sprawdź jego parametry. Jednym z najważniejszych jest zasięg lotu. Jeśli zależy nam na oszczędności czasu oraz pieniędzy, to wybierzmy drona, który może daleko latać. Istotny jest również czas lotu, który jest bezpośrednio powiązany z jego zasięgiem.

Nie bez znaczenia jest również zakres temperatur, który jest związany z czasem lotu. Eksperci twierdzą, że im niższa temperatura, tym krótszy czas lotu w powietrzu. To ważna kwestia zwłaszcza jeśli planujemy podróże do innych krajów, w których panują zróżnicowane temperatury.

Po piąte - bezpieczeństwo

Niezależnie od tego, jaki wybierzemy model drona, to musimy pamiętać o tym, że powinien mieć on funkcje bezpieczeństwa, które gwarantują bezpieczny powrót drona do domu. Mimo że większość dronów posiada mechanizmy umożliwiające omijanie różnych przeszkód, to jednak pamiętajmy, że nie każdy je ma, dlatego warto zwróć uwagę na to, jakie posiada funkcje.

Warto również kupować urządzenia w sprawdzonych sklepach internetowych, takich jak m.in. https://kapitandron.pl, w którym znajdziemy szeroki wybór, pewny sprzęt oraz niskie ceny.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA