Zamknij
REKLAMA

Eleganckie biuro i segregacja odpadów? Tak, to możliwe!

10:10, 19.11.2020 | materiały partnera

Każde przedsiębiorstwo chce być proekologiczne, jeśli nie ze względu na dobro środowiska, to dlatego, że taki obecnie panuje trend. Dlatego w biurach stosowany jest niejednokrotnie papier z recyklingu, a jego zużycie ogranicza się wdrażając nowoczesne technologie informatyczne i przechowując dokumenty w chmurze i na nośnikach danych. Niemniej jednak w każdym biurze generuje się odpadki. Nawet w eleganckim wnętrzu można jednak postawić na segregację.

Kosze do segregacji, które sprawdzą się w eleganckim biurze

Przede wszystkim warto podkreślić, że kosze do segregacji to już nie tylko pojemniki z tworzywa o określonym kolorze, które raczej są wątpliwą ozdobą wnętrza, ale również takie, które przypominają tradycyjne szafki i kontenerki. Pojemniki do segregacji mogą być wykonane z drewna, a najlepszym tego przykładem dostępne w ajprodukty.pl/czystosc-i-srodowisko/segregacja-odpadow/6204205.wf. Wśród nich można wybrać szafkę do sortowania odpadów z trzema szufladami, wykonaną z laminatu. W każdej szufladzie znajduje się pojemnik z tworzywa, który może być wypełniony dowolnymi odpadami. Zatem na pierwszy rzut oka nie jest widoczny ani kosz, ani znajdujący się w nim worek na odpady. Można jedną część przeznaczyć na odpady papierowe, inną na plastik, a jeszcze inną na metal. W każdej przestrzeni biurowej nie brakuje automatów, gdzie można zakupić kawę czy herbatę, bądź napoje serwowane w plastikowych kubeczkach bądź też metalowych puszkach. Dzięki eleganckim koszom do segregacji można uniknąć widoku dużych otwartych koszy wypełnionych takimi odpadami, nierzadko bez pokrywy. Zwykłe kosze nie zawsze się sprawdzają, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z reprezentacyjną przestrzenią biurową, gdzie przyjmuje się gości. Elegancka szafka do segregacji może być również wykonana ze szczotkowanej stali i taki element na pewno sprawdzi się w biurze urządzonym w industrialnym stylu.

Strefa kuchenna w biurze - czystość i ergonomia

W wielu przestrzeniach biurowych mamy do czynienia z aneksami kuchennymi, gdzie pracownicy mogą zrobić sobie kawę z ekspresu czy też podgrzać posiłek w czasie przerwy. W takim miejscu nie może zabraknąć odpowiednich pojemników na śmieci. Świetnie sprawdzą się kosze wykonane ze stali i wyposażone w przyciski nożne. Dzięki takim produktom możliwa jest również segregacja odpadów. Wystarczy zdecydować się na pojemnik z dwoma lub trzema przegrodami, którego przyciski są w różnych kolorach. W ten sposób użytkownicy od razu wiedzą w której części ma znaleźć się szkło, a w której plastik, gdyż przyciski oznaczone są kolorami: zielonym i żółtym.

Warto podkreślić, że eleganckie pojemniki i szafki do segregacji to nie tylko modele z laminatu i z widoczną strukturą drewna bądź też stalowe. Można wybrać również białe szafki laminowane, które sprawdzą się w biurach urządzonych w praktycznym stylu skandynawskim. Nie ma już wymówki, że kosze do segregacji szpecą biuro, gdyż jest wiele rozwiązań, które z powodzeniem można wykorzystać i cieszyć się estetyką.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%