Zamknij
REKLAMA

Jak przygotować auto do sprzedaży?

13:50, 30.10.2020 | materiały partnera

Każda sprzedaż samochodu jest związana z odpowiednim przygotowaniem auta. Niezwykle istotne są przecież walory estetyczne tuż obok parametrów technicznych. Nie da się uciec od tego, że kupujemy oczami i oceniamy stan samochodu po wyglądzie wszystkich jego elementów. Im lepiej będzie wszystko wyglądać, tym chętniej będziemy w stanie nawet wydać więcej, czy też zdecydować się na inną markę niż wcześniej planowaliście. O samochód należy zadbać przed wystawieniem ogłoszenia do sprzedaży, bo całość już na zdjęciach musi się prezentować doskonale. Możesz zrobić to samodzielnie, a możesz skorzystać z oferty car detailing.

  1. Profesjonalne zabiegi dla auta
  2. Posprzątaj
  3. Zajmij się wnętrzem

Profesjonalne zabiegi dla auta

Ci, którzy próbują sprzedać samochód, wiedzą, że na rynku jest bardzo duża konkurencja. Nie chcemy z drugiej strony zaniżać jego wartości, co niewątpliwie przyciągnęłoby klientów, choć jest podejrzane. Warto więc poświęcić odrobinę czasu i energii na takie przygotowanie auta, by cieszyło się ono zainteresowaniem i nie chodzi tu wcale o ukrywanie wad auta. Jeśli nie masz czasu, rozwiązaniem staje się auto detailing. Warszawa ma na swoim terenie profesjonalne firmy, które dołożą starań, by samochód był idealnie przygotowany do sprzedaży.

Posprzątaj

Z jednej strony pucowanie karoserii i pielęgnacja tapicerki to swoiste auto SPA. Z drugiej, trzeba zacząć po prostu od umycia i odkurzenia. Warto zdecydować się na dwuetapowy proces, który świetnie sprawdza się nawet przy zapuszczonej karoserii. Na początku trzeba nałożyć aktywną pianę i ją spłukać. Następne ręcznie umyć całość z wykorzystaniem odpowiedniego szamponu. Im dokładniej wyczyścisz wszystkie zakamarki, felgi i nadkola, tym efekt będzie lepszy. Specjalnych preparatów będziemy potrzebować, aby usunąć zaschnięte owady czy smołę. Ręczną pastą polerską bez problemu można przykryć zarysowania, jakie się na karoserii zdarzają, a zabierzemy kupującemu kilka ważnych argumentów. Całą pielęgnację warto zakończyć woskowaniem i polerowaniem. Takie auto to prawdziwe cacuszko, które będzie przyciągać uwagę.

Zajmij się wnętrzem

Kupujący pewnie zwracać będą uwagę na wygląd zewnętrzny, ale z czasem będą chcieli zajrzeć do środka. Odkurz tapicerkę i wykładzinę, usuń wszelkie plamy, wyrzuć śmieci i wszystkie zbędne rzeczy ze środka.  Powinno być czysto, naturalnie, pachnieć przyjemnie, ale nie przytłaczać. Jeśli nie masz czasu, oddaj auto specjalistom od auto detailing. Warszawa daje dostęp do szeregu różnych możliwości. A ty na spokojnie będziesz mógł zająć się sprzedażą samochodu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%