Zamknij
REKLAMA

Czy warto zamontować panele fotowoltaiczne?

14:13, 30.06.2020 | materiały partnera

Na pewno słyszeliśmy o panelach fotowoltaicznych. Jednak z pewnością kojarzą nam się one ze sporą inwestycją, na której zwrot czekamy przez długie lata. Wiele osób ma wątpliwości co do tego, czy oby na pewno jest to opłacalne, a może jednak jest to zwykły chwyt marketingowy. Powinniśmy przybliżyć sobie ten temat. Na pewno zmienimy zdanie.

Czym są panele fotowoltaiczne?

Co jak co, ale panele fotowoltaiczne www.gmstarbud.pl/fotowoltaika-kielce pojawiają się na coraz większej liczby dachów. Możemy zaobserwować je także w wielu dużych firmach. Może powinno nam to dać do myślenia? Skoro tyle osób dało się skusić, to coś w tym musi być.

Panele fotowoltaiczne pozwalają nam na pozyskiwanie energii słonecznej. Dzięki temu nie płacimy za prąd czy też w razie braku słońca nasze rachunki są dużo mniejsze od osób niemających takiego systemu paneli fotowoltaicznych. Panele fotowoltaiczne są bardzo estetyczne. Na pewno nie musimy się obawiać, że oszpecą nasz dom. Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości. Musimy także wiedzieć, że panele fotowoltaiczne nie zawsze są umieszczane na dachu, ale o tym przekonamy się nieco niżej.

Czy jest szansa na dofinansowanie?

Wiemy już czym są panele fotowoltaiczne. Z własnej wiedzy wiemy, że ogólnie panele fotowoltaiczne i cały ich system jest kosztowny. To niestety jest prawda. Skąd zatem wziąć taką kwotę? Musimy się liczyć z wydatkiem rzędu między dwadzieścia pięć tysięcy złotych, a nawet pięćdziesiąt tysięcy. Skąd taka rozbieżność? Wszystko jest zależne od metrażu domu. Oczywiście liczba potrzebnych paneli jest przeliczana przez fachowców. Skąd taką kwotę „wyczarować”? Niestety pieniądze na podłodze nie leżą. Czasami także nie stać nas na to, aby co nieco odłożyć. W związku z tym powinniśmy poszukać innych rozwiązań. Czy jednak takowe istnieją? Jak najbardziej tak.

Możemy poszukać dotacji. Dofinansowania są finansowane ze środków Unii Europejskiej, jak i także z miasta. Są przecież dostępne różne programy. Możemy poszukać ich w sieci samodzielnie, jak i także zwrócić się z pomocą do instytucji, która pomaga w takich przypadkach. Wiele firm, które oferują systemy fotowoltaiczne również pomagają w tym zakresie. Czasami udaje się uzyskać refundację nawet połowy środków. Przy takich kwotach naprawdę jest to spora suma. Warto poszukać, a nasz budżet domowy na pewno będzie nam za to wdzięczny. Nie mamy co do tego żadnych, nawet najmniejszych wątpliwości.

Na pewno znajdziemy w swojej okolicy specjalistę, który nam pomoże. Szczególnie gdy nie mamy zbyt szerokiej wiedzy na ten temat.

Komu zlecić montaż?

Oczywiście nie każdy spełnia warunki, aby móc skorzystać z dofinansowania. Jednak nie każdy jest „spłukany”. Wiele osób także decyduje się na wzięcie kredytu, aby móc sfinansować sobie panele fotowoltaiczne.

Gdy mamy już środki na naszą inwestycję, to wypadałoby się rozeznać komu zlecić ich montaż. Tak naprawdę to w sieci możemy znaleźć wiele firm, które specjalizują się w panelach tego typu. Niekoniecznie musi to być firma, która ma siedzibę w naszej miejscowości. Tak naprawdę to może to być firma z drugiego końca Polski. Jednak musi obsługiwać nasz rejon.

Zanim podpiszemy umowę z daną firmą, to powinniśmy się pokusić o sprawdzenie opinii o danej firmie. Im więcej opinii pozytywnych, tym lepiej. Dzięki temu także mamy szansę na pełne zadowolenie. Co jak co, ale powinniśmy się pokusić także o małe rozeznanie wśród znajomych i rodziny. Może ktoś już przed nami zdecydował się na panele i może nam polecić jakąś konkretną firmę www.gmstarbud.pl/kontakt? Kto wie? Na pewno w końcu znajdziemy odpowiednich dla siebie fachowców.

Gdzie zamontować panele?

Powiedzieliśmy już sobie wcześniej, że panele najczęściej montowane są na dachach. Jest to prawda. Jednak nie na każdym dachu możemy zamontować panele. Musi on bowiem spełniać kilka ważnych warunków. Czy jeśli nasz dach nie spełnia warunków, to musimy zrezygnować z tego pomysłu? Nie do końca. Bowiem panele fotowoltaiczne można także postawić na gruncie. Musimy się jednak liczyć z tym, że panele postawione na ziemi zabierają nam przestrzeń ogrodową. Na dachu nie przebywamy i niczego nie stawimy. W ogrodzie już inaczej. Chcemy mieć przecież troszkę miejsca na odpoczynek, jak i także na rośliny.

Dlatego właśnie większość osób decyduje się jednak na dach. Gdy już panele zostały zamontowane, to pora tylko czekać, aż inwestycja nam się zwróci. Po ilu latach możemy liczyć na zysk? Również jest to kwestia indywidualna. Waha się pomiędzy okresem dziesięciu i dwudziestu lat. Gdy otrzymaliśmy dotację, to oczywiście zwrot będzie jeszcze szybszy. Chcielibyśmy, aby zwrot z inwestycji przyszedł jak najszybciej. Na pewno doczekamy się tego, aż w końcu rachunki za prąd nie będą dla nas stanowiły żadnego, nawet najmniejszego problemu. Darmowy prąd? Naprawdę brzmi to świetnie i na dodatek nie jest to chwyt marketingowy. Zainwestujmy, a na pewno nam się to już wkrótce opłaci. Nie pożałujemy tej decyzji. Zacznijmy działać i zróbmy wszystko co w naszej mocy, aby się to udało. Już niedługo panele zawitają na naszym dachu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop