Zamknij
REKLAMA

Makler giełdowy - wybierz prestiżowy zawód

11:18, 17.05.2020 | materiały partnera

Marzysz o tym, by zarabiać 8300 zł brutto, albo nawet więcej. Jest zawód, gdzie takie wyniki możesz osiągnąć "na czysto", czyli netto. Mediana zarobków wynosi tu niecałe 5 tys. zł netto, jednak są i tacy, którzy zarabiają powyżej 10 tys. zł. Mowa tu o maklerze giełdowym.

Makler giełdowy - jak nim zostać?

Podjęcie pracy jako makler giełdowy wymaga zdania egzaminu. Zatem konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku w egzaminie, który organizuje Komisja Nadzoru Finansowego. Jedynie co dziesiąta osoba podchodząca do tego egzaminu uzyskuje pozytywny wynik. Zatem nie jest łatwo, ale ciekawa praca, pełna wyzwań jest powodem dla którego wiele osób do niego przystępuje. Przede wszystkim makler giełdowy może podjąć pracę w każdym domu maklerskim. Powinien mieć wiedzę merytoryczną dotyczącą giełdy papierów wartościowych, co oczywiście weryfikuje egzamin. Ważne jest jednak również umiejętne szacowanie ryzyka, dlatego taką pracę najczęściej podejmują osoby z wykształceniem ekonomicznym.

Co powinno cechować maklera giełdowego?

Każdy makler giełdowy musi być opanowany, niezależnie od sytuacji na giełdzie. Trzeźwy ogląd sytuacji pozwala w porę podjąć dobrą decyzję w zakresie kupna lub sprzedaży akcji albo nadrobić straty w wyniku dobrego posunięcia finansowego. Makler giełdowy pozostaje w stałym kontakcie ze swoimi klientami kupując i sprzedając produkty, ale również papiery wartościowe. Nie ma tu miejsca na podatność na stres i trzeba umieć sobie z nim radzić. Bardzo ważna jest również komunikatywność i konsekwencja w działaniu. Co bardzo istotne nie ma w tej pracy rutyny. Można liczyć co dzień na nowe wyzwania. To pozwala rozwijać swoje umiejętności.

Niewątpliwie osoby po studiach ekonomicznych powinny rozważyć taką ścieżkę kariery. Zarobki na poziomie minimum 8000 zł netto to z pewnością spora zachęta.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA