Zamknij
REKLAMA

Kierownik zakładu produkcyjnego - kto może podjąć pracę w tym zawodzie?

11:12, 13.05.2020 | materiały partnera

Szukając satysfakcjonującej pod względem prestiżu i zarobków pracy w branży produkcyjnej można ubiegać się o stanowisko kierownika zakładu produkcyjnego. W tym przypadku konieczne jest nie tylko odpowiednie wyższe wykształcenie, ale również doświadczenie w zarządzaniu zespołem na produkcji. Zarobki mogą tu sięgać 9 tys. zł netto, a nawet powyżej 10 tys. zł, w zależności od wielkości i obrotów zakładu.

Kierownik zakładu produkcyjnego - wymagania

W pracy na kierowniczym stanowisku produkcyjnym pożądane są osoby, które ukończyły kierunek inżynierii czy technologii produkcji. Dzięki takiemu wykształceniu ma się odpowiednią wiedzę do wykonywania bardzo odpowiedzialnej pracy zarządzającej i kontrolnej. Ważne są tutaj umiejętności zarządzania zespołem i przekazywania wiedzy, bowiem często kierownik zakładu produkcyjnego organizuje szkolenia dla kierowników działów produkcyjnych. Kierownik zakładu produkcyjnego powinien odznaczać się komunikatywnością i odpornością na stres. Jeśli chodzi o kompetencje twarde, to powinien znać w stopniu komunikatywnym j. angielski oraz rzecz jasna w dobrym stopniu mieć opanowaną obsługę komputera. Powinien również dbać o przestrzeganie przez wszystkich pracowników przepisów BHP.

Czym jeszcze zajmuje się kierownik do spraw produkcji?

Warto wiedzieć, że osoba na kierowniczym stanowisku reprezentująca cały zakład często musi spotykać się z klientami biznesowymi. Do jej obowiązków należą negocjacje, jak również sporządzanie raportów i analiz dotyczących produkcji i mieszczenia się w zakładanych normach na dany okres. W razie konieczności wdraża plan naprawczy, przeprowadza konsultacje i wdraża innowacje technologiczne. Dzięki niemu możliwe jest właściwe funkcjonowanie danego zakładu, dlatego jest specjalistą bardzo dobrze opłacanym. Odpowiednie wykształcenie i doświadczenie daje możliwość awansu także w branży produkcyjnej i dobre zarobki na poziomie 9 tysięcy złotych netto.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA