Zamknij
REKLAMA

Wsparcie dla firm

13:20, 23.03.2020 | materiały partnera

Obecnie wiele osób zastanawia się nad założeniem swojej działalności. Problem z poszukiwaniem pracy nasuwa młodym osobom takie rozwiązanie. Niestety nie zawsze osoby takie posiadają odpowiednie finanse. Czy dotacje na początek przy założeniu firmy są formą pomocy? Czy młodzi mogą skorzystać z takiej formy?

Dotacje dla firm

Dotacje dla firm www.pfp.com.pl/dotacje podzielić można na prywatne i państwowe. Państwowe dotacje dla firm to dofinansowanie biorące się z podatków. Prywatne dofinansowanie z kolei polega na zainwestowaniu kapitału przez inwestorów.

Dofinansowania dla firm

Ktoś kto zamierz otworzyć firmę może udać się po pomoc do Urzędu pracy. Urząd wspiera i dofinansowuje takie przedsiębiorstwa. Urzędy często w swojej ofercie posiadają programy. Aby otrzymać dotację należy złożyć wniosek ze szczegółowym opisem swojej działalności i czekać na obrót spraw.

Dofinansowanie dla firmy można dostać także wtedy kiedy zatrudniamy osoby niepełnosprawne. PFRON daje pieniądze na aktywizację zawodową takich osób. PFRON nie tylko finansuje doposażenie stanowiska pracy dla osób niepełnosprawnych, ale także dopłaca odpowiednie kwoty do wynagrodzeń.

Kolejnym wsparciem dla młodych przedsiębiorców jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Udziela ona dofinansowania z pieniędzy budżetu państwa. Agencja ta posiada różne programy np. granty dla firm, pieniądze na usprawnienie produkcji oraz bony na innowacyjne projekty. Dodatkowo agencja daje pieniądze na dofinansowanie reklamy firmy.

Dotacja dla firm od Skarbu Państwa tzw. pomoc DE MINIMIS udziela kredytów dla młodych przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć swoją firmę. Szybciej i na lepszych warunkach można otrzymać kredyt. Dzięki tej pomocy bank dostaje zapewnienie, że my jako przedsiębiorcy na pewno spłacimy kredyt. Aby uzyskać taką pomoc De minimis musimy spełnić kilka warunków m.in. ta pożyczka jest udzielana na 27 miesięcy maksymalnie i do 60% kredytu. Powinna być zabezpieczona wekslem. Dotacja dla firm ma także swoje ukryte kruczki. W przeciągu trzech lat nie można przekroczyć ustalonej kwoty kredytu zaciągniętego od państwa. Jeśli przekroczyłeś ten pułap, bo brałeś inne formy wsparcia od państwa to powinieneś mieć to na uwadze.

W ramach programu Samorządowa Polska osoba zakładająca firmę może wnioskować o niskooprocentowane pożyczki. Takie pożyczki można wykorzystać np. na zakup maszyn lub urządzeń, które będą pomocne w naszej firmie. Dzięki tej dotacji możemy doposażyć lub stworzyć stanowisko pracy. Tego typu dotacje ma wiele gmin, dlatego warto o nie dopytać w swojej gminie.

Dotacje dla firm, a pożyczki pozabankowe

Wiele osób zastanawia się czy nie skorzystać z dotacji dla firm, które udziela Unia Europejska. Oczywiście często posiadają one szczególne warunki, które są trudne do spełnienia. Dlatego młode firmy często myślą czy skorzystać z takiej oferty czy zaciągnąć tego rodzaju pożyczkę. A na co taka dotacje można uzyskać? Głównie dofinansowanie jest udzielane na wynajem lokalu, zaopatrzenie zakładu pracy, zakup sprzętu potrzebnego do pracy. Unia posiada wiele programów i każdy przeznaczony jest na różne formy i konkretne cele. O dotacje dla firm www.pfp.com.pl/kontakt można starać się kilka razy w przeciągu roku. Aby dostać dofinansowanie na konkretny cel musimy zacząć śledzić efektywnej oferty programów. Jak każda pomoc czy wsparcie od państwa musimy spełniać wymagania. Przede wszystkim musimy być osobą bezrobotną i w większości przypadków trzeba posiadać odpowiedni wiek. Najczęściej dotacje takie dostają osoby do 20 roku życia.

Kredyt dla firm i pozabankowe pożyczki

Na rozwój firmy można otrzymać środki poprzez kredyt. Oczywiście zaciągnięcie kredytu również wiąże się z pewnymi wymogami, które należy spełnić. Przede wszystkim aby taki kredyt dostać musimy posiadać zdolność kredytową. Z kolei pozabankowe kredyty pozwalają otrzymać decyzję i pożyczkę nawet tego samego dnia.

Pozabankowa pożyczka jest o tyle korzystniejsza, ponieważ nie musimy podawać celu na jaki są nam potrzebne pieniądze. Także zwróć uwagę, że firmy pozabankowe nie koniecznie będą chciały poznać twoją zdolność kredytową. Liczy się dla nich to, że posiadasz stałe dochody

Pożyczka z banku czy z Unii

Niektórzy zaczynając rozkręcać swój biznes zastanawiają się czy starać się o dotację dla firm z Unii, czy może lepiej wziąć kredyt w banku. Niestety takich dotacji jest coraz mniej, a jeśli już są to trzeba spełnić szereg warunków, żeby je w ogóle dostać. Obecnie pojawia się coraz więcej pożyczek czy kredytów właśnie z myślą o młodych przedsiębiorcach, które również można wziąć na bardzo dobrych warunkach. Banki niestety nie zawsze udzielą nam fajnego kredytu na dobrych zasadach. Z kolei dotacje dla firm z Unii mają naprawdę niskie oprocentowanie, dzięki temu są bardziej korzystniejsze dla osób, które zakładają firmę po raz pierwszy.

Jak widzimy dotacje dla firm są możliwe i są dostępne na rynku tylko trzeba spełnić wiele wymogów, aby je uzyskać. Niektórzy przedsiębiorcy nie chcą tracić czasu i wolą skorzystać z innych form. Z kolei ci co są cierpliwi biorąc pożyczkę np. z Unii mogą na tym wyjść znacznie lepiej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone