Zamknij

Czy warto podróżować w grupie?

13:11, 06.11.2019 | materiały partnera

Podróżowanie jest obecnie bardzo popularne. Na wycieczki zagraniczne decydują się osoby niemal w każdym wieku. Przemieszczanie się między krajami ułatwiają tanie linie lotnicze, które oferują bilety w bardzo atrakcyjnych cenach. Okazuje się, że modne i również opłacalne jest podróżowanie w kilkuosobowej grupie.

Bilety samolotowe

W organizacji wyjazdu zagranicznego bardzo ważne są bilety samolotowe. Tanie linie lotnicze oferują bardzo korzystne ceny, dzięki czemu koszt przelotu nie uszczupla znacznie podróżnego budżetu. Jedyną wadą jest fakt, że linie lotnicze nie informują o promocjach, więc mogą one pojawić się w każdej chwili. Zwolennicy taniego latania polują na okazje i rezerwują loty w dostępnych terminach. Z racji tego, że coraz więcej podróżnych korzysta z lotnisk, bardzo popularne stały się parkingi przy terminalach. Przykładem jest parking przy lotnisku Balice, na którym bez obaw można pozostawić pojazd na cały okres wyjazdu. Podróżowanie w grupie pozwala na podział kosztów za dojazd i parking. Jest to bardzo wygodne i coraz częściej praktykowane. Opłata za parking na lotnisku Balice nie jest wysoka. Cena za pozostawienie samochodu na 7 dni to wydatek rzędu 50-70 zł. Dzięki dostępnym miejscom postojowym, nie ma problemu z dojazdem na lotniska, które zazwyczaj położone są na obrzeżach miast. Parking Kraków Balice jest strzeżony i monitorowany 24 h 7 dni w tygodniu.  

Nocleg

Podróże w grupie pozwalają na wynajmowanie domów, mieszkań i podział kosztów za noclegi. Jest to bardzo wygodne. Miejsca do spania mają różne standardy, a dzięki większej liczbie osób, można wybrać te bardziej luksusowe, bo koszty i tak będą dzielone. Wiele osób decyduje się na korzystanie z cauchsurfingu czyli darmowych noclegów u prywatnych właścicieli. W zamian za gościnę należy przygotować coś dla właściciela, na przykład obiad lub posprzątać lokum. Takie noclegi skierowane są do osób otwartych, ciekawych świata. Właściciele często zwiedzają miasto razem z podróżnikami. Wyjazdy w grupie dają wiele radości i są bezpieczniejsze niż samotne podróże.

Atrakcje i bilety

Wycieczki w grupie pozwalają na zakup biletów do muzeów, zabytków i innych atrakcji w bardzo przystępnych cenach. Opłaca się również zwrócić uwagę na karty turystyczne, które upoważniają do zwiedzania wielu punktów kultury.

Podróże w kilkuosobowych grupach są preferowane szczególnie przez młodych ludzi. Wiąże się to z bezpieczeństwem i miłym towarzystwem. Poza tym, zazwyczaj koszty wycieczki są niższe, niż w przypadku wyjazdów w pojedynkę lub w parze. Tanie linie lotnicze i parking przy lotnisku ułatwiają organizację wycieczki. Oczywiście, nie wszyscy lubią zwiedzać i spędzać urlop w licznej grupie. Jest to jedno z rozwiązań, które zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób, pasjonujących się podróżami wynajmuje sześcio-ośmio osobowe samochody i rusza przed siebie z całą paczką znajomych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone