Zamknij

Kto może pomóc nam napisać list motywacyjny?

11:39, 02.08.2019 | materiały partnera

Wielu pracodawców zastrzega w ogłoszeniach dotyczących pracy, że oprócz CV należy dołączyć również list motywacyjny. Sporządzenie go może być nie lada kłopotem, zwłaszcza dla osób, które nie zdają sobie sprawy ze swoich kompetencji i nie dysponują talentem literackim. Kto może nam pomóc ze sporządzeniem listu motywacyjnego?

Znajomi

Jeśli znamy osobę z talentem literackim, która w kwiecisty i wspaniały sposób opisze nasze kompetencje, to możemy poprosić ją o pomoc. Należy jednak nadzorować tworzenie treści listu w celu wyeliminowania niepożądanych koloryzacji. Pamiętajmy, że prędzej czy później informacje zawarte w dokumencie będą zweryfikowane. Wówczas możemy mieć pretensje wyłącznie do siebie.

Doradcy

Na rynku pracy istnieją doradcy, którzy pracują na rzecz większego przedsiębiorstwa bądź państwa. W pierwszym przypadku usługi przez nich świadczone są płatne. Jeżeli jesteśmy w stanie zapłacić za sporządzenie bądź pomoc w napisaniu listu motywacyjnego, współpraca powinna przebiec pomyślnie. W drugim przypadku możemy udać się do placówki państwowej, jaką jest urząd pracy. Po zarejestrowaniu się jako bezrobotny będziemy mieli możliwość skorzystania z usług doradztwa w związku z poszukiwaniami zatrudnienia. Urzędnik pomoże w sporządzaniu potrzebnych do rekrutacji dokumentów, w tym listu motywacyjnego. Należy pamiętać, iż tego typu współpraca jest znacznie rozciągnięta w czasie.

Społeczność internetowa

W Internecie funkcjonuje wiele grup wspierających osoby poszukujące pracy. Niektórzy członkowie społeczności internetowej mogą wyrazić chęć pomocy w sporządzeniu listu motywacyjnego. Musimy jednak pamiętać, iż w kontaktach przez Internet nigdy nie mamy pewności, z kim do końca rozmawiamy. Warto pamiętać o tym i chronić dane osobowe. Mogą one wyciec przy próbach sporządzeniu listu motywacyjnego, w którym zechcemy zawrzeć szczegółowe informacje dotyczące naszej osoby.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
© zyciesiedleckie.pl | Prawa zastrzeżone