Zamknij
REKLAMA

Czym jest wolność finansowa?

12:22, 04.02.2019 | materiał partnera
Skomentuj

Wolność finansowa to marzenie wielu, a jednocześnie stan, który w rzeczywistości jest bardzo rzadko osiągalny. Aby prawidłowo zdefiniować ten termin, najlepiej jest posłużyć się przykładem. Osoba wolna finansowo to taka osoba, dla której praca jest opcjonalna i może być traktowana co najwyżej jako hobby. Wiąże się to z źródłem dochodów, które znacznie przekracza miesięczne wydatki, a dodatkowo jest:

Pasywne, nie wymaga naszego udziału

Stałe oraz stabilne

Dostatecznie lukratywne

Zarobki w takiej sytuacji można czerpać z potężnej lokaty w banku, posiadanych akcji danej firmy lub pieniędzy, które pozyskujemy od lokatorów w należących do nas nieruchomościach. Przechowując swoje pieniądze na koncie, warto jest zwrócić się do https://www.banksecrets.eu/sv/ aby ustalić najkorzystniejsze warunki umowy. Niestety, każdy z tych przykładów wiąże się z dużą kwotą, którą musimy zainwestować, aby wolność kredytowa stała się nasza. Rzecz jasna, w tej kwestii nie pomogą nam pożyczki ani hipoteki, których koszt spłaty jest wyższy niż pozyskane pieniądze.

Na jaki sposób można pozyskać wolność finansową?

Rozumienie wolności finansowej jest jednak nieco szersze niż jej definicja może sugerować. W pewnym sensie posiadają ją także prezesowie dużych korporacji, których rola sprowadza się jedynie do obecności na obradach, a nie podejmowaniu praktycznych decyzji. Wolność kredytowa występuje także w przypadku, gdy nasze koszty życia są w pełni pokrywane przez rentę, emeryturę czy inne świadczenia socjalne.

Wolność kredytowa– czy warto do niej dążyć?

Chociaż niejeden człowiek całym sercem pragnie nie posiadać żadnych obowiązków, to taki stan rzeczy rozleniwia. Praca jest naturalnym elementem życia, a kluczem do personalnego szczęścia nie jest jej brak, lecz odpowiedni wybór.

Poza tym, określenie to jest bardzo subiektywne, ponieważ bezpośrednio odnosi się do stanu „dobrego poziomu życia”, które będzie inaczej interpretowane przez każdą osobę. Jest to zależne od warunków, do których jesteśmy przyzwyczajeni – wyznacznik ten często odgrywa większą rolę niż nasze faktyczne dochody.

Więcej:

https://www.ostrowmaz24.pl/art/25887/jak-rozpoznac-korzystny-kredyt-dla-mlodych

http://www.gorzow24.pl/news/33/ogloszenia/2019-01-31/od-czego-zalezy-oprocentowanie-kredytu-5875.html

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%