Zamknij

Ogród stworzony dla Ciebie - ogród marzeń

00:00, 07.08.2018 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Ogród wypoczynkowy stwarza wiele możliwości relaksu, staje się pretekstem do spotkań na świeżym powietrzu. Na blogu podpowiemy jak założyć ogród twoich marzeń?

Ogród stworzony do wypoczynku to taki, który daje nam wiele możliwości zrelaksowania się i wypoczywania w nim. Nie każdy taki jest. Wypoczynek w ogrodzie nie zawsze jest oczywistą sprawą. Pomimo, iż wielu z nas marzy o ogrodzie i wypoczynku na łonie natury, zapominamy, że ogród wymaga pielęgnacji i praca w nim jest codziennością.

Jednak ta konieczna praca nie powinna nas zniechęcać - możliwość obserwowania efektów swojej pracy, a także wszechstronność ogrodu powodują, iż korzyści jakie otrzymamy, zdecydowanie je przewyższają. Jakie korzyści daje na ogród?

Jakie korzyści daje nam posiadanie ogrodu?

Przyjemna strefa relaksu w ogrodzie.

 Posiadanie ogrodu to wiele zalet. Przede wszystkim przestrzeń ogrodu to miejsce z ogromnym potencjałem, które zachęca do wspólnego wypoczynku na łonie natury. Wypoczynek na tarasie na leżaku, czy spotkania przy grillu z pewnością spodobają się naszym znajomym . Natomiast dzieci ucieszą się z zabaw na trawniku.

 W ogrodzie możemy uprawiać własne warzywa i owoce - to od nas zależy jak bardzo zdrowe będą, czy ograniczymy stosowanie nawozów sztucznych, i otrzymamy w ten sposób ekologiczne przetwory . Możliwość zbioru swoich plonów, zajadania się nimi w sezonie, czy też obdarowywanie znajomych, lub wekowania ich na zimę to fajna sprawa. Własne warzywa i owoce z pewnością często są powodem, jaki składania nas do założenia ogrodu.

 Ogród jest również ciekawą alternatywą dla osób, które fascynuje przyroda. W jej zaciszu możemy obserwować owady, ptaki czy małe zwierzęta. Będzie to doskonała lekcja przyrody dla najmłodszych. Również możliwość uprawiania warzyw, czy innych roślin od nasionka spowoduje, iż dzieci będą inaczej postrzegać otaczający nas świat. Konieczność pielęgnacji wpływa na wykształcenie u dzieci poczucia odpowiedzialności i obowiązku.

 Posiadanie ogrodu ma pozytywne oddziaływanie na nasze zdrowie - zarówno fizyczne jak też psychiczne. Po pierwsze, dzięki koniecznej w ogrodzie pracy mamy możliwość wykonywania gimnastyki - przykucanie, grabienie, podnoszenie ciężarów to tylko niektóre z czynności jakie wykonujemy. Taki ruch na świeżym powietrzu jest bardzo zdrowy i wskazany dla zachowania sprawności fizycznej.

 Obcowanie w zmiennym, atrakcyjnym krajobrazie jest pozytywnym bodźcem dla naszej kondycji umysłowej. Dynamicznie zmieniające się sceny ogrodowe - coś się rozwija, coś przekwita, coś rośnie, coś zasycha . Zmienność pobudza nasz umysł. Dodatkowo panowanie nad ogrodem - zapamiętywanie o konieczności wykonania zabiegów, o tym co gdzie posadziliśmy, jest doskonałym treningiem pamięci.

 Dzięki obcowaniu z naturą, pracy w ziemi, mamy częstszy kontakt z bakteriami, czy grzybami - co pozwala nam często uodpornić się na ich działanie. Nasze zdrowe zyskuje, a my możemy zapomnieć o przeziębieniu, czy też innych chorobach.

Rośliny w ogrodzie marzeń

Barwna rabata w konsekwencji tonacji kolorystycznej.

Dobór roślin do ogród marzen to jedno z trudniejszych zadań. Jak ograniczyć się tylko do kilku, skoro w sprzedaży jest tak wiele pięknych gatunków. A może warto zapytać, czy trzeba się ograniczać? To trudne pytanie. W każdym ogrodzie powinna być określona liczba gatunków, a ich ilość nie powinna nas przytłaczać - jeżeli zapanuje tam bałagan, to ciężko nam będzie wypocząć, a także zapanować nad ogrodem. Konieczna pielęgnacja, również może nas przytłoczyć, a nadmiar obowiązków przy nadmiarze roślin zdecydowanie zniechęca na do uprawiania ogrodu. Jak więc wybrać rośliny do swojego ogrodu?

 Jeżeli planujemy stworzyć ogród wypoczynkowy, powinniśmy tak dobierać gatunki, aby były jak najbardziej samowystarczalne i mało wymagające. Gatunki,które nie potrzebują podlewania, strzyżenia, czy rzadko chorują pozwolą nam odpocząć i cieszyć się ich atrakcyjnym wyglądem, bez potrzeby intensywnej pielęgnacji i poświęcania im zbyt dużo wolnego czasu. Najmniej pracochłonne są drzewa i krzewy - które właściwie dobrane do warunków siedliskowych, nie powodują problemów. Właściwie dobrane gatunki zdecydowanie szybciej i lepiej rosną, nie sprawiają problemów.

 Jeżeli chcemy, aby ogród nie wymagał prac, starajmy się unikać roślin, które będą wymagały sprzątania po sobie - liście zrzucane na jesień, owoce, kwiaty, będą wymagały usuwania, regularnego sprzątania. Lepiej wykorzystać w tym przypadku rośliny zimozielone, które nie brudzą.

 Aby uprawa i posiadanie ogrodu sprawiało nam przyjemność przede wszystkim wybieramy rośliny atrakcyjne - ładnie kwitnące, barwne, pachnące. Wybierajmy gatunki jakie nam się podobają. Dobrym sposobem przed założeniem ogrodu, w momencie gdy go planujemy, jest wykonanie listy ulubionych roślin. Z pewnością mamy takie warunki,które od zawsze nas zachwycały, spodobały nam się u kogoś ze znajomych, czy w ogrodzie sąsiada. Ważne aby jeździć i szukać inspiracji w podróżach, na targach, aby nie ograniczać się . Lista ulubionych gatunków pomoże nam w momencie gdy my zakładamy swój ogród.

Wygodna kanapa zachęci każdego.

 Ważne, dobierając do siebie rośliny, aby zachować ostrożność w komponowaniu kolorów. Dobrym zestawieniem jest połączenie 3 kolorów - to bezpieczna liczba. Jeżeli zastosujemy konsekwencję kolorystyczną, możemy wykorzystać więcej gatunków roślin. Unikniemy wtedy bałaganu w ogrodzie, a uda nam się posadzić w nim wiele gatunków.

Taras - marzenie wielu z nas

Posiadanie tarasu w ogrodzie to marzenie wielu z nas. Przestrzeń ta kojarzy się z relaksem i wypoczynkiem. Na tarasie w sezonie letnim toczy się życie rodzinne - tu spotykamy się przy posiłkach, grillujemy, przesiadujemy wieczorami, albo rano spotykamy się na pierwszej kawie. Na taras zapraszamy znajomych, urządzamy przyjęcia ogrodowe. Nic więc dziwnego, że każdy z nas chce go mieć. Jak urządzić taras marzeń. Przede wszystkim, kierujmy się swoimi potrzebami. Zaplanujmy na tarasie takie przestrzenie, które odpowiadają potrzebom nas i naszych domowników.

Na tarasie każdy znajdzie coś dla siebie.

Taras powinien być urządzony w koncepcji domu i ogrodu. Stylistyczne powiązanie tarasu z domem pomaga nam stworzyć przestrzeń atrakcyjną i daje gwarancję, iż będzie to dobrze wyglądało. Na tarasie najważniejsza jest podłoga i meble. Podłoga powinna być solidna i przyjemna- doskonała jest taka z drewna, gdyż jest bardzo przytulna i pasuje do wielu stylów. Meble tarasowe to również istotny element - powinny być bardzo wygodne . Meble najlepiej kupować sprawdzone, z wygodnymi siedziskami, podłokietnikami oraz poduchami. Miękkie, przyjemne siedziska sprawdzą się podczas relaksu - leżak cy narożnik staną się pretekstem do wypoczynku.

Aby spotkania na tarasie mogły być możliwe o każdej porze, warto taras zadaszyć. zadaszenie może być całoroczne, trwałe lub rozkładane. Opcji do wyboru jest wiele - zadaszenie z drewna, markiza, obszerny parasol tarasowy pozwolą nam wypoczywać pomimo bardzo palącego słońca, lub gdy zaskoczy nas deszcz.

W małych przestrzeniach, lub w celu urozmaicenia jej dobrze jest zastosować przy tarasie drewniane schody .Wejście na taras w postaci schodów sprawi, że przestrzeń stanie się zróżnicowana, urozmaicona, a w małym ogrodzie, wyda się większa.

Ogród to marzenie wielu z nas. Praca w nim, nad jego założeniem czy utrzymaniem nie zawsze jest łatwa, ale efekty jakie uzyskujemy powodują, iż każdy cieszy się że ma ogród, a satysfakcja i radość powodują, iż lepiej się czujemy.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (19)

PatrycjaPatrycja

0 0

Sam w sobie ogród jest marzeniem, a jeśli możemy go zaaranżować - to jeszcze lepiej! 11:42, 17.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolinaKarolina

2 0

Właśnie zmieniam wystrój swojego niewielkiego tarasu i te porady bardzo mi się przydadzą. Chciałam wszystko zaaranżować według tego co mi się podoba, ale teraz wychodzi na to że trzeba mieć dość obszerny plan - ale przygotowania są najważniejsze, by wszystko było IDEALNE! 11:30, 22.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AsiaAsia

0 0

Takich tematów u nas brakuje, rzadko można spotkać się z motywacją do działania na takich portalach. Człowiek nie tylko żyje ciekawostkami, ale też chce się rozwijać :-) 11:25, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BeataBeata

1 0

Macie jakieś ciekawe pomysły na urządzenie balkonu? Wszystkie porady są mile widziane!! 11:44, 22.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IgaIga

1 0

Ja jestem najbardziej zadowolona z składanych mebli na balkonie, można je w każdej chwili zwinąć i przechować na zimę. Są również mniejsze niż inne standardowe 09:04, 26.11.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZuzannaZuzanna

0 0

A jakie Wasze są 3 kolory? Słyszałam o tym wcześniej, tylko nie mogę się zdecydować na te oryginalne. 13:25, 28.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

OliwiaOliwia

0 0

Szary niebieski i żółty, świetnie się łączą!! i się nie znudzą :) 13:28, 13.05.2019


BasiaBasia

1 0

Dla mnie ogród marzeń to taki, w których jest dużo roślin i rodzina :) 09:25, 26.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KajaKaja

1 0

Piękne zdjęcia!!! 14:27, 20.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LaraLara

1 0

A mi się marzy własny taras... 15:01, 20.05.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

do Larado Lara

0 0

Czasami można go łatwo zbudować. I nawet nie jest to strasznie drogie 13:49, 23.05.2019


AnnaAnna

0 0

Wydaje mi się, że niekiedy w mniejszych ogrodach można bardziej pokombinować. Nawet z funkcjonalnością - znaleźć takie rozwiązania, aby nie były tylko dekoracją 11:50, 29.05.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuliaJulia

0 0

Poszukuje coś na zadaszenie tarasu, czego wy używacie? 13:08, 03.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AgataAgata

0 0

Piękny jest ten drewniany domek 09:41, 06.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Do JuliaDo Julia

0 0

Ja mam żagiel z Jysk, to pewnie będzie rozwiązanie na 1 albo nawet 2 sezony? 08:58, 01.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OlkaOlka

0 0

Chętnie bym wykorzystała te rady w tworzeniu swojego wymarzonego tarasu, ale niestety jak na razie mogę tylko pomarzyć o domu z ogródkiem. Może kiedyś.. 14:29, 26.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MagdalenaMagdalena

0 0

Lato już niedługo, jeżeli ktoś nie wie jak urządzić swój ogród - to zdecydowanie polecam ten poradnik!? 14:04, 03.02.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KarolinaKarolina

0 0

Kiedy już uda się dobrać właściwe rośliny do ogrodu, to pozostaje tylko patrzeć jak kwitną! 12:19, 20.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AnitaAnita

0 0

Taki taras mi się marzy... 09:04, 24.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%