Zamknij

Potrzebujesz dobrej pożyczki na raty miesięczne?

14:44, 02.05.2018 materiał partnera Aktualizacja: 14:44, 02.05.2018
Skomentuj Fot. materiał partnera Fot. materiał partnera

Wakacje, remont, a może nowy samochód? Nie zawsze jest możliwość, aby to sfinansować z bieżących dochodów lub oszczędności. W takim przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczka na raty. Coraz częściej znajdziemy ją również w ofercie firm pożyczkowych.

Nasi rodacy nie mają oporów, aby pożyczać pieniądze. Co drugi pełnoletni Polak posiada pożyczkę lub kredyt do spłacenia. Łącznie spłacanych jest 27,6 mln kredytów opiewających na łączną kwotę 584,2 mld zł, jak wynika z danych BIK.

Najliczniejszą grupę kredytobiorców stanowią osoby młode w wieku 35-44 lat i pracujące zawodowo - stanowią one 23% wszystkich pożyczkobiorców. Spłacane przez nich zobowiązania stanowią 40% wszystkich kredytów i pożyczek, Średnia wysokość zadłużenia przypadającego na jednego kredytobiorcę w tym wieku wynosi 67 825 zł.

- Coraz więcej młodych Polaków szuka pożyczek przez internet. Powód jest prosty: to osoby aktywne zawodowo, które nie mają czasu i możliwości pojawiania się w placówkach banków i stania w kolejkach – mówi przedstawiciel TAKTO Finanse. – Należy zauważyć, że oferta pożyczek dostępnych w internecie bardzo zmieniła się w ostatnim czasie. Oprócz popularnych chwilówek znajdziemy tam również pożyczki ratalne, które skutecznie konkurują z produktami oferowanymi przez banki.

Pożyczka ratalna dla wymagających

Pożyczka to zastrzyk gotówki, ale i obowiązek, jaki na siebie bierzemy. Dlatego zanim zdecydujemy się na taki krok, warto najpierw zastanowić się, czy rzeczywiście jedynym rozwiązaniem jest się zadłużyć. Czasami jednak nie ma wyjścia, bo pojawi się niespodziewany wydatek. Dzięki pożyczkom pozabankowym coraz częściej możemy także sfinansować większe wydatki jak na przykład duży remont, leczenie lub nawet wakacje marzeń dla całej rodziny.

Na rynku pozabankowym znajdziemy różne oferty. Oczywiście dostępne są tam popularne niskokwotowe pożyczki, czyli chwilówki. Wtedy możemy najczęściej pożyczyć od kilkuset do 2000 zł. Jednak takie zobowiązanie musimy spłacić w całości po 30 lub 60 dniach. Dlatego w wielu firmach pojawiła się pożyczka online na raty miesięczne jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku. To dobra propozycja właśnie dla tych osób, które potrzebują większej sumy, aby pokryć duże wydatki. Niektóre firmy pożyczkowe proponują w ramach pożyczki na raty 5000 lub 10 000 zł, ale są również takie, które skłonne są pożyczyć nawet 25 000 zł. W przeciwieństwie jednak do chwilówek nie trzeba takiej kwoty oddawać jednorazowo, co byłoby kłopotem dla wielu domowych budżetów. W tym przypadku zadłużenie zostaje rozłożone na miesięczne raty, które można spłacać nawet przez 36 miesięcy.

To tak naprawdę dobra oferta dla wymagających klientów, którzy chcą pożyczyć wysoką sumę, ale nie mają czasu na przeciągające się procedury bankowe i wizyty w placówkach bankowych. Do tego pozabankowe pożyczki ratalne to najczęściej również mniej skomplikowane formalności niż w bankach i możliwość bardzo szybkiego pozyskania gotówki.

Na co zwrócić uwagę, szukając pożyczki ratalnej?

Na rynku finansowym jest wiele firm pożyczkowych oferujących pożyczki ratalne. Większość z nich działała przez internet. Zanim zdecydujemy się na konkretną ofertę, warto sprawdzić dane pożyczkodawcy, jak długo działa na rynku oraz czy cieszy się zaufaniem klientów. Trzeba również zwrócić uwagę na wymagania danej firmy wobec pożyczkobiorców. Te mogą być różne. Przeważnie pożyczka jest udzielana osobom, które ukończyły 18. rok życia, ale czasami ten próg jest podwyższany do 21 lub 25 lat. W przypadku pożyczek ratalnych najczęściej trzeba jeszcze potwierdzić osiąganych dochód, chociaż wystarcza do tego wyciąg z konta bankowego, decyzja o przyznaniu renty/emerytury itp. Warto także zwrócić uwagę, czy firma pozabankowa weryfikuje klientów w BIK i rejestrach długów. Robią tak wszyscy renomowani, wiarygodni pożyczkodawcy. W ten sposób chronią nie tylko swoje interesy, mogą zaoferować taniej pożyczkę (dokładna weryfikacja zmniejsza ryzyko), ale również dbają o dobro klienta, chroniąc go przed nadmiernym zadłużaniem.

Pożyczka online na raty jest ofertą korzystną, gdy potrzebujemy gotówki szybko, a do tego szukamy wysokiej sumy, którą będziemy mogli wygodnie spłacić w ratach. Jednak zanim zdecydujemy się na takie rozwiązanie, powinniśmy zastanowić się, czy wybrana wysokość raty miesięcznej nie będzie zbyt dużym obciążeniem. Bo pożyczać należy przede wszystkim rozsądnie.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%