Zamknij

Burmistrz Sokołowa i wójt Wiśniewa odznaczeni przez prezydenta

20:26, 29.05.2017 BG/FOT. YOUTUBE ? PREZYDENT.PL
Skomentuj

Bogusław Karakula otrzymał z rąk Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, a wójt Krzysztof Kryszczuk - Złoty Krzyż Zasługi.

W poniedziałek, 29 maja, podczas uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe za zasługi w działalności społecznej, samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej. 

- Dziękuję za tę służbę dla swoich, dla tych najbliższych, dla sąsiadów, współmieszkańców, dla swojej gminy, powiatu, województwa, regionu, ale dziękuję także, że poprzez tę służbę czynnie uczestniczycie państwo w budowaniu potencjału dowodzenia Rzeczypospolitej, czyli nas wszystkich - mówił. Prezydent podkreślił, że samorząd stanowi jeden z najważniejszych elementów ustrojowych Rzeczypospolitej; oznacza decentralizację władzy państwowej realizowaną poprzez zasadę pomocniczości, czyli, że władza powinna być w jak największym stopniu w rękach zwykłych ludzi.

Z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego prezydent nadał odznaczenia państwowe osobom zasłużonym dla w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce. Wśród odznaczonych za wybitne zasługi w działalności na rzecz rozwoju samorządu terytorialnego, za działalność społeczną i publiczną, za osiągnięcia w pracy samorządowej Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski odznaczonych zostało 9 osób, w tym burmistrz Sokołowa Podlaskiego Bogusław Karakula. Wniosek o przyznanie odznaczenia kilka miesięcy temu wystosowała Rada Miejska w Sokołowie Podlaskim.
Za zasługi w działalności społecznej i samorządowej oraz na rzecz społeczności lokalnej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczony też został wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk.

(Filmik: Bogusław Karakula - 2:48 minuta, Krzysztof Kryszczuk - 9:45)

(BG/FOT. YOUTUBE ? PREZYDENT.PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%