Zamknij
REKLAMA

Uniwersytecki projekt „Moje Bezpieczeństwo” dla młodzieży

18:54, 03.02.2017 | podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach
Skomentuj
REKLAMA

3 lutego w Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach odbyło się kolejne spotkanie z młodzieżą zorganizowane w ramach cyklu szkoleń pn. „Moje Bezpieczeństwo” prowadzonym przez siedlecką uczelnię przy wsparciu Komendy Miejskiej Policji w Siedlcach.

Bezpieczeństwo to bardzo ważny obszar życia społecznego. Na policji jako wyspecjalizowanym w tym zakresie podmiocie, działającym w strukturach współczesnego państwa, spoczywa główny ciężar podejmowania inicjatyw mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na terytorium kraju. Oprócz ustawowo przypisanych naszej formacji do realizacji zadań, jednostki policji na terenie kraju wypracowują szerokie spektrum innych
przedsięwzięć mających na celu poprawę bezpieczeństwa obywateli. Możliwość realizacji takich działań wynika z założeń Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”. Na charakter tych działań wpływ mają przede wszystkim lokalne potrzeby, a jedną z płaszczyzn jest współdziałanie z innymi podmiotami, które ze względu na zakres swej działalności na co dzień realizują inne zadania.

Komenda Miejska Policji w Siedlcach na przestrzeni ostatnich lat bardzo ściśle współpracuje z tutejszym Uniwersytetem Przyrodniczo-Humanistycznym. Dotychczasowa współpraca polegała na wspólnej realizacji programów profilaktycznych oraz udzielaniu Uniwersytetowi wsparcia ze strony siedleckiej komendy w zakresie edukacji studentów.

Obecnie współpraca ta została poszerzona o współudział w szkoleniu młodzieży ze szkół średnich uczęszczających do klas mundurowych, odbywającego się w ramach cyklu szkoleń p.n. „Moje Bezpieczeństwo”. Pierwsza tura szkoleń odbyła się w pod koniec 2016 r., a uczniowie klas policyjnych Zespołu Szkół nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim mogli wysłuchać wystąpienia funkcjonariuszy na temat „Policja a współczesne zagrożenia. W spotkaniu z młodzieżą udział wzięli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. W Radomiu insp. Marek Świszcz, Komendant Miejski Policji w Siedlcach mł. insp. Marek Fałdowski oraz Prodziekan ds. studenckich WH dr Beata Gałek. Cykl szkoleń w roku 2017 nadal jest kontynuowany, a kolejne z nich odbyło się na Wydziale Humanistycznym w piątek, 3 lutego. W spotkaniu tym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego w Węgrowie, Zespołu Szkół nr 3 im. W. St. Reymonta w Łukowie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Siedlcach.

(podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%