Zamknij

Siedlecki pluton na wyjazdowej akcji w Małopolu

19:47, 04.02.2023 KU Aktualizacja: 19:47, 04.02.2023
Skomentuj

Strażacy z okręgu siedleckiego udzielili wsparcia podczas gaszenia pożaru w podwołomińskim Małopolu. Zmobilizowano także jednostki z powiatu łosickiego i mińskiego.

W środę 1 lutego w miejscowości Małopole w powiecie wołomińskim doszło do pożaru piekarni. Ogniem objęta była jedna z hal produkcyjnych firmy. Do pożaru miało dojść na skutek awarii silnika taśmociągu, pożarem objęty był także dach hali.

Na szczęście nikt nie został poszkodowany. W porę ewakuowano około 150 pracowników. Na miejscu działały liczne zastępy straży pożarnej w tym plutony z kilku powiatów województwa mazowieckiego: węgrowskiego, wołomińskiego, wyszkowskiego, warszawskiego i z miasta stołecznego Warszawa.

W celu wsparcia sił pracujących nad gaszeniem pożaru w Małopolu, pod jednostką ratowniczo-gaśniczą nr 1 w Siedlcach odbyła się koncentracja kompanii gaśniczej składającej się z plutonów: Siedlce, Mińsk, Łosice - łącznie 12 jednostek. W plutonie siedleckim - JRG Siedlce, OSP Mokobody, OSP Kotuń, OSP Hołubla. Pluton Łosice - JRG Łosice, OSP Rudka, OSP Sarnaki, OSP Lipno. Pluton Siedlce II - JRG Mińsk Mazowiecki, OSP Pruszyn, OSP Wodynie, OSP Zbuczyn.

Strażacy z powiatu łosickiego mieli za zadanie w aparatach ochrony dróg oddechowych docierać do ognia ukrytego w ścianach konstrukcyjnych. Działania trwały kilka godzin. Około godziny 8 łosickie zastępy powróciły do swoich baz.

Jak podał dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie - pożar zakończono gasić nad ranem w czwartek. Na szczęście zamknął się on tylko w jednej strefie i nie zdążył spustoszyć pozostałej części firmy.

Foto i info: PSP Łosice

(KU)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%