Zamknij
REKLAMA

Siedlce są pionierem we wdrażaniu mLegitymacji studenckiej

16:17, 11.10.2019 | MP
Skomentuj
REKLAMA

Pierwsze w Polsce mLegitymacje studenckie będą wydawane na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. Uczelnia rok temu rozpoczęła pilotaż funkcjonowania tego dokumentu. Dziś (11 października) władze UPH spotkały się z ministrem cyfryzacji Markiem Zagórskim, by uroczyście zwieńczyć prace przygotowawcze i ogłosić start „prawdziwych” mLegitymacji.

- Studenci naszej uczelni mogli zgłaszać uwagi na temat funkcjonowania mLegitymacji. Cieszymy się i jesteśmy wdzięczni, że Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny otrzymał możliwość wzięcia udziału w projekcie pilotażowym, a teraz nasi studenci, jako pierwsi w Polsce, będą mogli korzystać z mLegitymacji – podkreśla prof. Tamara Zacharuk, rektor UPH. 

- Siedlce są poligonem doświadczalnym wielu rozwiązań cyfryzacyjnych – przyznaje Marek Zagórski i przypomina, że e-recepty również miały swój pilotaż w tym mieście.

Mobilna legitymacja studencka uprawnia do ulg i zniżek, jest ważna podczas kontroli biletów, potwierdza status studenta, można z jej pomocą okazać swoje dane …i jest zawsze przy studencie, oczywiście pod warunkiem, że ma on przy sobie swój telefon. Jak zapowiedział minister, aplikacja mLegitymacji będzie się rozwijała i zyska nowe możliwości.

(MP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

eLWIeLWI

1 0

Cześć panowie, z tej strony Elwira 25 lat. Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowane osoby zapraszam do kontaktu. Więcej moich zdjęć można zobaczyć - http://wyspakobiet.eu/elwira25 14:20, 12.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA