Zamknij
REKLAMA

Sukces "Dżempera" - gazetki szkolnej z "Prusa"

22:51, 02.06.2019 | MARCIN GÓRZNY/FOT. I LO
Skomentuj
REKLAMA

1 czerwca wręczono nagrody w ramach podsumowania konkursu na najlepszą gazetkę szkolną województwa mazowieckiego 2018/2019 pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Uroczystość miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 368 im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie. Trzecie miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajęła w nim gazetka szkolna "Dżemper" z I Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. Lepsze okazały się tylko zespoły redakcyjne szkół ze stolicy.
"Dżemper" to profesjonalne pismo, które z powodzeniem działa w "Prusie" już od wielu lat. Porusza ważne dla młodzieży tematy, opisuje szkolne wydarzenia, ale również promuje własną twórczość literacką uczniów. Zdarzają się też teksty pisane przez nauczycieli lub wywiady z ważnymi dla szkoły osobami. Redaktor naczelną jest polonistka, pani profesor Anna Matejko, która czuwa nad poprawnością i stylem tekstów zawartych w gazetce. Zespół redakcyjny tworzą ponadto: Aleksandra Łukasik, Marcin Stefanowicz, Adam Dąbkowski i Marcin Lipiński.
Nagroda cieszy całą redakcję, bo pokazuje, że czas spędzony nad wyborem i korektą tekstów, a także edycją graficzną gazetki jest doceniany. Dodatkowo do dalszej pracy mobilizuje fakt, że "Dżemper" znalazł się w gronie znanych liceów jako jedyny spoza Warszawy. Miejmy nadzieję, że gazetka z "Prusa" powtórzy sukces w przyszłym roku i zdobędzie jeszcze wiele wyróżnień.

 

(MARCIN GÓRZNY/FOT. I LO)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz