Zamknij
REKLAMA

Gruzja obnażona ze stereotypów na VITOexTrEAM

17:27, 30.10.2019 | Agnieszka Gałach
Skomentuj
REKLAMA

Coraz więcej osób, myśląc o wakacyjnych podróżniczych podbojach, rozważa Gruzję jako miejsce, które trzeba odwiedzić. Tyle słyszymy o gruzińskiej gościnności, o przepysznym jedzeniu, o zapierających dech w piersiach krajobrazach. Ale czy jest to pełny obraz tego kraju?

Stasia Budzisz -  filolożka, dziennikarka, tłumaczka, autorka reportażu *„Pokazucha. Na gruzińskich zasadach” będzie gościem 47. spotkania z cyklu VITOexTrEAM.
Jej opowieść obnaży Gruzję ze stereotypów, ukaże jej prawdziwy obraz, wskaże co w Gruzji jest „na pokaz”. Na pokaz w Gruzji są na przykład zmiany. Mimo ustawy antydyskryminacyjnej i równości płci wpisanej w konstytucję, kobieta na stanowisku to wciąż rzadkość, a osoba transpłciowa może zostać pobita na ulicy – i nikt jej nie pomoże. Stasia Budzisz, reporterka zajmująca się Gruzją od dekady, bada problemy kraju zamykanego często w skojarzeniach z gościnnością, smaczną kuchnią i malowniczymi krajobrazami. Bohaterami jej reportażu są wykluczeni, osoby z niepełnosprawnościami, członkowie mniejszości LGBT, kobiety i mężczyźni – zwykli Gruzini, którzy czekają na prawdziwe zmiany. Razem z nimi Stasia wchodzi za drzwi gruzińskich domów. Burzy fasadę.

Spotkania odbędą się:
- 6 listopada o godz. 18.00 w Siedlcach w auli Instytutu Biologii UPH przy ul. Prusa 12,
- 7 listopada o godz. 18.00 w Łosickim Domu Kultury przy ul. Piłsudskiego 4.

(Agnieszka Gałach)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA