Zamknij

Mają supermoce! Zapał wśród młodzieży nie gaśnie!

11:10, 29.11.2023 RED Aktualizacja: 11:14, 29.11.2023
Skomentuj

Uczennice klasy 3 o profilu technik rachunkowości siedleckiego "Ekonomika" realizują projekt w ramach ogólnopolskiej olimpiady "Zwolnieni z teorii".  Wiktoria i Marysia będą prowadzić prelekcje dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Dlaczego wybrały akurat ten temat? - Chcemy na jak najszerszą skalę rozpowszechnić informacje, jak tej pomocy udzielać. Coraz częściej możemy usłyszeć bądź przeczytać o tym, że gdy znajdziemy się w sytuacji, w której potrzebna jest komuś pomoc, nie robimy tego, ponieważ nie wiemy, co zrobić lub po prostu się boimy. Trzeba to zmienić - podkreślają dziewczyny.

Do udziału w projekcie udało się zaangażować licznych partnerów. - Naszym największym wsparciem jest Straż w Zbuczynie, której jestem aktywną członkinią, oraz Gmina Zbuczyn na czele w panem wójtem Hubertem Pasiakiem. Są patronatami honorowymi naszego projektu. Jednak jesteśmy również bardzo wdzięczne każdej instytucji, która podjęła z nami współpracę, a jest ich łącznie 17! - informują nasze rozmówczynie.  

Aktualnie uczennice przygotowują się do przeprowadzenia prelekcji w dwóch szkołach i przedszkolu. Dzięki uczynności druhów z OSP Zbuczyn uczestnicy zajęć będą również mogli odbyć profesjonalne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

W kwietniu przyszłego roku Marysia i Wiktoria planują zorganizować piknik o bezpieczeństwie, na który już bardzo serdecznie zapraszają. Dziewczyny działają również na Facebooku ("Mam supermoce - umiem pomagać") oraz Instagramie (_mam_supermoc_), gdzie na bieżąco udostępniają informacje o swoich inicjatywach oraz pomysłach.

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%