Zamknij

200 lat pani Lucynko!

13:56, 23.11.2023 PA Aktualizacja: 14:58, 23.11.2023
Skomentuj

104 lata - tak pięknego wieku doczekała się mieszkanka siedleckiego "Domu nad Stawami". 23 listopada pracownicy i wolontariusze placówki zadbali o to, by pani Lucynka świętowała swoje urodziny w sposób szczególny i wyjątkowy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Jubilatki w kaplicy pw. św. Brata Alberta.

Tuż po nabożeństwie przyszedł czas na część oficjalną, podczas której zaproszeni goście mieli okazję złożyć pani Lucynce życzenia. Ciepłe słowa i wyrazy uznania popłynęły m.in. ze strony prezydenta miasta Siedlce Andrzeja Sitnika, przewodniczącego rady miasta Henryka Niedziółki, zastępcy wójta gminy Siedlce Sławomira Jagiełły, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Siedlcach Kariny Khattak oraz dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach Adama Kowalczuka.

Pochodząca z Żaboklik seniorka została obficie obdarowana barwnymi bukietami kwiatów oraz koszami słodyczy. Na twarzy pani Lucynki dało się wówczas zauważyć ogromną wdzięczność i wzruszenie.

Jak na urodziny przystało, nie mogło zabraknąć smakowitego tortu i głośnego "200 lat". O odpowiednią oprawę muzyczną i świetną zabawę w trakcie przyjęcia zadbała Kapela Schodowa.

Pani Lucynka w "Domu nad Stawami" na stałe mieszka już od 6 lat.

- Pani Lucynka jest u nas od 2010 roku, jednak przez pierwszych kilka lat przebywała tylko w okresie jesienno-zimowym. Na lato wracała do swojego domu w Żaboklikach, tam miała swoją działeczkę, kwiatki i ogródek. Od 2017 roku już mieszka w naszej placówce na stałe. Nasza dzisiejsza Jubilatka na co dzień jest bardzo rozmowna, pogodna i lubi przebywać w towarzystwie innych - mówiła Marta Wierzejska, dyrektor Domu Pomocy Społecznej "Dom nad Stawami" w Siedlcach.

W imieniu całej redakcji Życia Siedleckiego życzymy pani Lucynce kolejnych lat w zdrowiu i wielu powodów do uśmiechu.

Pełna fotorelacja dostępna poniżej.

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%