Zamknij

W Siedlcach jak w klasztorze Shaolin [FOTO]

09:37, 18.09.2023 PA Aktualizacja: 12:14, 18.09.2023
Skomentuj

Tego dnia każdy mógł poczuć się jak legendarny Bruce Lee. 13 września w Szkole Podstawowej nr 6 w Siedlcach odbyły się otwarte pokazy oraz warsztaty samoobrony w ramach cyklu Dni Wing Tsun Kung Fu.

Wydarzenie było doskonałą i niepowtarzalną okazją do poznania historii i tradycji ponad 300-letniej sztuki walki stworzonej przez kobietę - mniszkę Ng Mui.

- Wing Tsun Kung Fu to nie tylko sztuka walki, ale przede wszystkim filozofia życia. Nasze warsztaty skupiają się nie tylko na nauce skutecznych technik samoobrony, które mogą okazać się bezcenne w sytuacjach ulicznych i codziennym życiu, ale także na promowaniu zdrowego stylu życia i podkreślaniu znaczenia dbałości o bezpieczeństwo własne i bliskich - podkreślał Si-Fu Marcin Kwiatkowski, który od 2016 roku z pasją i zaangażowaniem prowadzi siedlecką szkołę Wing Tsun Kung Fu.

Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów liczna grupa zainteresowanych uczyła się pochodzących z klasztoru Shaolin technik, które kładą nacisk na efektywną obronę przed atakiem poprzez rozwijanie refleksu oraz wykorzystanie siły przeciwnika przeciwko jemu samemu.

Czynny udział w warsztatach mogły wziąć osoby w każdym wieku i o różnorodnej kondycji fizycznej. Wystarczyły chęci, samozaparcie oraz wygodny strój sportowy. A tego wszystkiego nie brakowało.

Swoich sił w bezpośrednim kontakcie z chińską sztuką walki próbowali zarówno kilkulatkowie, jak i nieco starsi pasjonaci.

Oprócz tego na wszystkich przybyłych czekała literatura przedmiotu oraz tzw. chińskie ciasteczka szczęścia ze znajdującą się w środku wróżbą.

Życie Siedleckie sprawowało patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji.

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%