Zamknij

Dwudniowe święto rolników [FOTORELACJA]

09:36, 11.09.2023 PA Aktualizacja: 11:57, 11.09.2023
Skomentuj

Nowoczesne maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, występy zespołów ludowych i liczne stoiska prezentujące bogatą ofertę gospodarstw agroturystycznych - to wszystko i wiele innych można było zobaczyć podczas XXIX Międzynarodowych Dni z Doradztwem Rolniczym.

Tegoroczna impreza plenerowa, która odbywała się w dniach 9-10 września na terenach zielonych przy Agencji Rozwoju Miasta Siedlce, tłumnie przyciągnęła zarówno wystawców, jak i odwiedzających.

Bogata oferta wystawiennicza oraz słoneczna pogoda zachęcały do długich, rodzinnych spacerów pomiędzy poszczególnymi alejkami. Jak co roku największym zainteresowaniem cieszyły się ekspozycje sprzętów rolniczych, wystawy drzew owocowych i roślin, oferty gospodarstw ekologicznych, ale również strefy gastronomiczne. Pajda chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym była obowiązkowym elementem targów.

Wydarzenie było także doskonałą okazją do pozyskania kontaktów oraz cennych informacji ze strony pracowników placówek sektora rolnego.

Dni z Doradztwem Rolniczym połączono z XVII Regionalną Wystawą Zwierząt Hodowlanych. Zaprezentowane zostały m.in. dostojne klacze i ogiery, które zrobiły niebywałe wrażenie na wszystkich oglądających. Część pokazową zwieńczono wręczeniem pucharów i dyplomów dla najlepszych wystawców bydła.

Weekendową imprezę uświetniły koncerty lokalnych kapel ludowych oraz zespołu disco polo "Weź nie pytaj".

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: minister rolnictwa i rozwoju wsi, wojewoda mazowiecki, marszałek województwa mazowieckiego, prezydent Siedlec, starosta siedlecki, biskup siedlecki oraz rektor SGGW. Patronat naukowy - rektor Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.

Życie Siedleckie sprawowało patronat medialny.

 

 

 

 

 

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%