Zamknij

Radny załatwił mandaty, niestety nie wyborcze

15:30, 07.06.2023 PM Aktualizacja: 15:34, 07.06.2023
Skomentuj

Nowe inwestycje, powstające na terenie miasta, potęgują liczbę aut poszukujących postoju w okolicy bloków.

Z taki problemem zmagają się obecnie mieszkańcy ulicy Aleksandrowskiej, przy której powstaje nowa inwestycja. Jak wskazuje radny Piotr Karaś:

- Zarówno mieszkańcy nowego bloku, jak również ekipy remontowe notorycznie zastawiają ul. Aleksandrowską. Powoduje to brak przejazdu tą ulicą , jak również niemożność wyjechania ze swojej posesji okolicznych mieszkańców - wskazuje problem radny Karaś.

Rozwiązaniem zaproponowanym przez radnego miał być znak drogowy zakazujący parkowania na wskazanym w interpelacji odcinku drogi. Podsunął również pomysł zaanektowania przez mieszkańców nowego bloku i ekip remontowych terenu należącego do inwestycji, którą inwestor mógłby udostępnić.

Prezydent miasta udzielił odpowiedzi, która z jednej strony powinna cieszyć, bo przejazd Aleksandrowską będzie możliwy, jednak z drugiej strony, zwiększy kontrole służb w tym miejscu. Co za tym idzie posypią się mandaty za niewłaściwe parkowanie.

Prezydent zaznaczył, że w okolicy ul. Aleksandrowskiej obowiązuje znak D-40, czyli strefa zamieszkania i parkowanie na danym terenie dozwolone jest jedynie w wyznaczonych miejscach. Dlatego zmiany organizacji ruchu w tym miejscu nie będzie, ale będą kontrole:

-  Jednocześnie informuję, że skieruję pismo do Inwestora (...) oraz służb porządkowych o wyegzekwowanie przepisów dotyczących postoju - odpowiada prezydent miasta.

Czy celem radnego do zapewnienia przejazdu na wskazanej ulicy było wykorzystanie bloczków mandatowych?

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%