Zamknij

Ścieżka edukacyjna dla "dziesiątki"

13:21, 02.06.2023 RED Aktualizacja: 13:21, 02.06.2023
Skomentuj

Siedlce pozyskały środki na ścieżkę edukacyjna, która pojawi się przy szkole.

Prezydent Siedlec Andrzej Sitnik w obecności dyrektora Szkoły Podstawowej nr 10 w Siedlcach im. księżnej Aleksandry Ogińskiej podpisał umowę na prawie 90 tysięcy złotych. Przyznane z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej środki pozwolą zrealizować projekt, który obejmuje powstanie przy szkole ścieżki edukacyjnej.

- Cieszymy się, że piszecie Państwo dobre wnioski, które wpływają nie tylko na poprawę naszego klimatu, ale również wzmacniają świadomość i wspierają edukację ekologiczną wśród najmłodszych. Możliwość otrzymania dofinansowania na ścieżkę edukacyjną jest dobrym przykładem na to, że wychodzimy naprzeciw Państwa potrzebom i potrzebom mieszkańców - mówiła Kamila Mokrzycka zastępca prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Prezydent pokreślił, że o ekologię i świadomość wśród mieszkańców można dbać również bez przyznawanych z państwa środków, ale na pewno przydadzą się one przy realizacji różnych projektów i inicjatyw.

- Chciałbym podkreślić, że Siedlce rzadko otrzymują dofinansowania, również kwoty nie są zawrotne. Ale to nas nie zniechęca. Bo jak pokazuje doświadczenie, bez pieniędzy zewnątrz również można działać i wspierać edukacje ekologiczną. W końcu to Siedlce w tym roku zostały ogólnopolską stolicą recyklingu - mówił Andrzej Sitnik.

Tego dnia miasto podpisało również umowy na usuwanie azbestu ( umowa w wysokości 13 tysięcy złotych) oraz na organizację pikniku ekologicznego.

 

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%