Zamknij

50 lat wspólnego życia

12:24, 02.06.2023 PM Aktualizacja: 12:39, 02.06.2023
Skomentuj

W Urzędzie Gminy Siedlce miało miejsce uroczyste wydarzenie.

30 i 31 maja 21 par zostało uhonorowanych medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jubilatów i zgromadzonych gości powitał Andrzej Leszkowicz, kierownik USC w Siedlcach, który jako pierwszy złożył parom najserdeczniejsze życzenia i wyrazy uznania.

- Od 50 lat dzielicie Państwo wspólnie troski i radości życia. Robicie to dla dobra własnego, rodziny i bliskich. Dbacie o wychowanie dzieci na dobrych i wartościowych ludzi. Zapewne różne to były lata, nie zawsze łatwe, nieraz pełne trudności, ale dzięki staraniom udało się je wszystkie pokonać. Te 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Was, Drodzy Jubilaci, ale również dla Waszych rodzin oraz przyjaciół - mówił Andrzej Leszkowicz.

Nie zabrakło również życzeń od włodarza gminy, wójta Henryka Brodowskiego, który tego dnia w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy uhonorował małżonków medalami.

- Drodzy Jubilaci, nie raz spotykaliśmy się przy okazji różnych wydarzeń, uroczystości czy w codziennych sytuacjach. Dziś spotykamy się w dniu Waszego jubileuszu. Dziś cała uwaga skupia się na Was i Waszych osiągnięciach, których wynikiem jest długotrwałe małżeństwo, które przetrwało już  pół wieku. W dowód Waszego społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny, a przede wszystkim dziękując za przykład i wzór małżeństwa przyznajemy Państwu Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Gratuluję Państwu tego wyróżnienia i życzę, abyśmy spotkali się na kolejnych jubileuszach. Na każdy dzień życzę Wam wszystkim radości, zgody, a przede wszystkim zdrowia - mówił wójt Henryk Brodowski.

W uroczystościach udział wzięło 21 par. Swój jubileusz w tym roku obchodzili: państwo Kotlarzowie, państwo Jałyńscy, państwo Żukowscy, państwo Wołoszowie, państwo Święciccy, państwo Ambroziakowie, państwo Drzewieccy, państwo Stelęgowscy, państwo Lewczukowie, państwo Rypinowie, państwo Szcześniakowie, państwo Szerszeniowie, państwo Cabajowie, państwo Gilowie, państwo Bielińscy, państwo Wisowaty, państwo Kleszkowie, państwo Brokowscy, państwo Urbanowie, państwo Łukowie, państwo Krukowie.

Podczas uroczystości małżonkowie podziękowali sobie za wspólne 50 lat zgodnego i trwałego życia i powtarzając za kierownikiem USC odświeżyli słowa przysięgi.

(PM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%