Zamknij
REKLAMA

To był wyjątkowy Koncert Gwiazd [FOTO]

11:20, 26.05.2023 PA Aktualizacja: 09:06, 29.05.2023
Skomentuj

25 kwietnia w siedleckim "Ekonomiku" hucznie świętowano Rok Mikołaja Kopernika.

W 2023 roku przypada 550. rocznica urodzin tego wybitnego i najbardziej znanego polskiego astronoma. W odpowiedzi na tę okoliczność społeczność szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Siedlcach zorganizowała wyjątkowy Koncert Gwiazd, by uczcić pamięć swojego patrona.

- Mikołaj Kopernik na stałe wpisał się w historię naszej szkoły, nie tylko jest wpisany w jej nazwę, ale również zdobi wnętrza naszej placówki. Nasza szkoła, chcąc poszerzać wiedzę na temat jego życia i wielkich dokonań  podejmuje corocznie szereg działań. Nasi pedagodzy z wielką pasją i zaangażowaniem starają się z sukcesem pogłębiać naukę i umiejętności naszych uczniów oraz rozświetlać zakamarki ich niewiedzy. Dzisiejsza uroczystość upamiętniająca naszego patrona, uświadamia nam z całą mocą, że mimo wielu zmian, jakie następują w historii szkolnictwa, szkoła zawsze jest miejscem spotkania nauczyciela-mistrza z jego uczniem - mówiła dyrektor "Ekonomika" Jolanta Duk.

Podczas uroczystości mieliśmy okazję wysłuchać po raz pierwszy oficjalnego hymnu szkoły. Za jego tekst odpowiada wicedyrektor Barbara Adamiak, natomiast muzykę skomponował aktor i reżyser Teatru ES Robert Protasewicz. Poniżej przedstawiamy refren utworu.

Z postępem naprzód iść

Marzeniami sięgać gwiazd,

By jak Kopernik nasz

Na lepsze zmieniać świat.

Wielkim uczonym był,

Odważnie bronił tez,

Z uporem brnął pod prąd,

By swój osiągnąć cel.

Istotnym punktem wydarzenia było również podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy szkołą a firmą Valmont Sp. z o.o. Współpraca ma zapewnić uczniom praktyki, a w przyszłości być może zatrudnienie.

Wręczono także nagrody dla laureatów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Co by było, gdyby nie było Kopernika”,  Międzyszkolnej Grze Miejskiej oraz IV Szkolnym Konkursie Kulinarnym "Słodkie przysmaki Kopernikowskie”.

Po części oficjalnej przyszedł czas na tytułowy "Koncert Gwiazd". Uczniowie zaprezentowali na specjalnie zaaranżowanej scenie wielkie hity polskie i zagraniczne. Nie zabrakło licznych inscenizacji, w których główną rolę odgrywał Mikołaj Kopernik. Nie da się również ukryć, że przyozdobiona w elementy układu słonecznego sala gimnastyczna robiła ogromne wrażenie na wszystkich gościach.

Zwieńczeniem imprezy było przecięcie wstęgi i oficjalne odsłonięcie przed budynkiem szkoły astrolabium - przyrząd niezbędny niegdyś Kopernikowi do obserwacji ciał niebieskich.

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: wiceprezydent Siedlec Robert Szczepanik, dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Siedlcach Dariusz Stopa, dyrektor siedleckiej delegatury Kuratorium Oświaty Adam Skup, duchowni, służby mundurowe, przedstawiciele lokalnych instytucji publicznych i kulturalnych, przedsiębiorcy, dyrektorzy szkół, nauczyciele, uczniowie, absolwenci, rodzice oraz przyjaciele ZSP nr 2 w Siedlcach.

 

(PA)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%