Zamknij
REKLAMA

Prace w parku już na finiszu [FOTO]

11:08, 19.05.2023 PA/ID Aktualizacja: 17:08, 19.05.2023
Skomentuj

Już wkrótce nastąpi otwarcie zabytkowej Aleksandrii po blisko półtorarocznej rewaloryzacji.

Park miejski "Aleksandria" został zamknięty dla spacerowiczów z początkiem 2022 roku. Od tamtego czasu trwały intensywne prace budowlane, aby park mógł stać się miejscem atrakcyjnym nie tylko dla mieszkańców Siedlec, ale również przybyłych turystów.

Mimo, że oficjalne otwarcie parku ma nastąpić 24 czerwca, wykonawca z zakończeniem wszystkich zaplanowanych prac ma czas do końca maja. Jak informuje naczelnik Wydziału Programów Rozwojowych Dariusz Godlewski termin ten może się nieco wydłużyć.

- W parku będą trwały jeszcze procedury odbiorowe, więc jego oddanie może się przesunąć o tydzień lub ok. 10 dni. Zakładamy taką możliwość, ponieważ ze względu na roboty dodatkowe musieliśmy przedłużyć ten termin. Jeśli chodzi o te prace dodatkowe to musieliśmy poprawić konstrukcję nasypów przy mostku. Były zbyt strome, a zależało nam na poprawie tej stabilności - poinformował.

W "Aleksandrii" wymieniono już nawierzchnię alejek, a parkowe ścieżki zyskały komfortowe podłoże. Pojawiły się nowe ławki, rzeźby, zasadzono krzewy i kolorowe kwiaty.  Oprócz tego w odnowionym parku powstał duży plac zabaw, a także specjalny pawilon, w którym będą odbywały się koncerty plenerowe.  A to wszystko, by mógł cieszyć cieszyć oko Siedlczan.

Wśród atrakcji, z których będzie można korzystać już latem znajdują się m.in. spacery tematyczne z przewodnikami PTTK, liczne imprezy, koncerty, spektakle i wystawy plenerowe.

Zapraszamy do obejrzenia aktualnej fotogalerii z siedleckiego parku.

(PA/ID)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%