Mistrzowie z Siedlec przywieźli medale

14:25, 23.06.2022 oprac. PM Aktualizacja: 14:30, 23.06.2022

17 -19 czerwca 2022 w Kopalinie gmina Choczewo odbyły się zawody II World Championship Nordic Walking Poland.

Startowało około 1000 zawodników wśród nich byli również siedlczanie i zawodnicy z naszego regionu. W kategorii rodzin- rodzina Łukasz, Nikola i Aleksandra Witczuk zdobyli 3 miejsce. W kategorii juniorek Nikola Witczuk uczennica klasy 5 Szkoły Podstawowej nr 5 w Siedlcach zdobyła 2 miejsce na dystansie 5 km. Mistrzostwo drużynowe zdobyła drużyna Luki Team Polska, której trenerem jest siedlczanin Łukasz Witczuk.

Z regionu Węgrowa zawodniczka Renata Jachimowicz oraz Artur Wołoszka z drużyny Luki Team Polska zdobyli dwa brązowe medale na dystansie 10 km. Na dystansie półmaratonu 21 km wystartował również indywidualnie siedlczanin Krzysztof Frąckowiak, zajmując 3 miejsce w swojej kategorii.

Impreza i nasi mieszkańcy przechodzą do historii naszego miasta zdobywając Mistrzostwo, a dekoracji zwycięzców dokonała legenda polskiego sportu, mistrz olimpijski - Robert Korzeniowski oraz Marko Kantaneva - twórca Nordic Walking.