Zamknij

Czy w gminie powstanie uniwersytet?

08:00, 23.11.2023 RED Aktualizacja: 08:56, 23.11.2023
Skomentuj

W gminie Siedlce zakończono działania drugiej edycji Gminnej Akademii Seniora 2023.

Partnerami tego projektu byli: Gmina Siedlce, Komenda Miejska Policji w Siedlcach, Uniwersytet w Siedlcach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Bank Pekao SA, Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do projektu zapisanych było 130 seniorów z 7 klubów działających na terenie gminy, ale nie tylko oni.

- Podsumowujemy dziś działania drugiej edycji, w której udział brali seniorzy z naszych klubów, ale mieliśmy również działania otwarte, dla osób nie zapisany do akademii. Łącznie należy szacować uczestników na ponad 200 osób - mówiła przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Anna Wróblewska.

Seniorzy podczas podsumowania przypomnieli sobie wszystkie działania, w których brali udział. Partnerzy podsumowali podjęte przez swoje placówki inicjatywy i zapewnili o gotowości do podjęcia współpracy przy kolejnych edycjach.

- Działania, które podejmowaliśmy są potrzebne. A ze względu na to, że tematykę, z jaką należy docierać do seniorów nieustannie się zmienia, jesteśmy otwarci na kolejne spotkania z seniorami z terenu gminy Siedlce - mówił dyrektor ZUS Siedlce Marek Paczuski.

O coraz to nowych próbach wyłudzeń, oszustw i metod, jakimi posługują się złodzieje wspominała również dyrektor siedleckiego oddziału banku PEKAO SA.

- Złodzieje i oszuści nie próżnują. Ich metody są coraz trudniejsze do złapania, coraz bardziej przekonujące, dlatego tak ważne jest, aby ciągle spotykać się, nie tylko z seniorami, i uświadamiać ludzi, żeby dbali o swoje oszczędności - wybrzmiało z filmu podsumowującego Gminną Akademię Seniora.

Podsumowanie nie było tylko spotkaniem przypominającym działania. Seniorzy, dzięki wsparcie Samorządu Województwa Mazowieckiego, mieli okazję do wspólnej zabawy i integracji. Po części oficjalnej mogli potańczyć i wykonać sobie pamiątkowe zdjęcia w specjalnie przygotowanej do tego fotobudce.

Zanim jednak przyszedł czas na zabawę głos zabrał rektor Uniwersytetu w Siedlcach.

- Panie Wójcie, widać, że druga edycja odniosła ogromny sukces. Warto zastanowić się przy tej okazji nad przemianą i rozwinięciem tego pomysłu do rangi uniwersytetu. My również zaczynaliśmy jako akademia, a już jesteśmy uniwersytetem. W razie potrzeby oferujemy naszą pomoc i wsparcie - podsumował rektor Mirosław Minkina.

Głos zabrał oczywiście także gospodarz wydarzenia.

- Dziękuję wszystkim partnerom, którzy w ramach akademii pomagali nam działać na korzyść naszych seniorów. Może nie mają oni największych emerytur, ale każda uratowana przed złodziejami złotówka to bardzo dużo. Szczególnie jednak dziękuję naszym seniorom, za zaangażowanie, za otwartość, za udział we wszystkich inicjatywach. Cieszę się z tak dużego zainteresowania tym projektem i już teraz zapowiadam, że trzecia edycja będzie! - podsumował wójt Henryk Brodowski.

Po tych słowach nie było już żadnych wątpliwości. Wójt gminy zapowiedział kolejną edycję Gminnej Akademii Seniora, jednak forma projektu zostaje pod znakiem zapytania. Kto wie, może czeka nas powstanie kolejnego uniwersytetu w regionie?

(RED)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%