Zamknij
REKLAMA

To bardzo ważna akcja! ?Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach?

12:21, 11.07.2018 N.S/lubelska.policja.gov.pl Aktualizacja: 12:24, 11.07.2018
Skomentuj

Społeczna akcja ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach” jest odpowiedzią na zagrożenia, które mogą spotkać nas i nasze dzieci podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.
W pierwszej odsłonie pod tytułem ”Widoczni biegacze” zrealizowane zostały dwa filmy. 30-sekundowy spot:

oraz dłuższy, 3-minutowy film,

który będzie wykorzystywany podczas spotkań, szkoleń i prezentacji.
Film skierowany jest do pieszych w tym również biegaczy, jakich spotkać można na drogach całej Polski. Pokazuje w prosty i przejrzysty sposób jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Bez nich osoba prowadząca samochód może zauważyć pieszego z odległości około 20-40 metrów. Natomiast, używając prawidłowo odblasku pieszy staje się widoczny z dużo większej odległości. Wzrasta ona wówczas do 150 metrów. Bardzo często te dodatkowe metry dają kierowcy czas na podjęcie manewru- manewru ratującego życie i zdrowie.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w realizację akcji. Szczególne podziękowanie kierują do Zastępcy Dyrektora WORD Biała Podlaska, Pana Arkadiusza Maksymiuka, za wykazane zainteresowanie oraz pomoc w realizacji akcji dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym - ”Zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach”.

(N.S/lubelska.policja.gov.pl)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

PARDPARD

0 0

To bardzo ważna akcja, szczególnie na terenach zabudowanych wiejskich, gdzie oświetlenie uliczne jest wyłączane ok 21-22 !!! później mieszkańcy chodzą, biegają po ulicach zupełnie po ciemku !!! Nikt od nich nie wymaga zgodnie z prawem kamizelek odblaskowych lub elementów świetlnych, co stwarza bardzo duże zagrożenie ich życiu !!!! 19:41, 18.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%