Z początkiem września Łukowski Ośrodek Kultury otwiera nową wystawę w Galerii PROwizorium. Tym razem swoje fotografie zaprezentują Agnieszka Czerska - Pawlak i Bożena Małek, które pokażą nam najbliższe otoczenie w różnorodnych interpretacjach.
BLISKOść to tytuł wystawy Agnieszki Czerskiej - Pawlak i Bożeny Małek.
Przygotowaną przez nie ekspozycję będziemy mogli obejrzeć w Galerii PROwizorium od 6 września. A co tam zobaczymy i czego możemy się spodziewać po jej tytule?
Rąbka tej tajemnicy uchylają już nieco same artystki
- Zdecydowałyśmy się na tytuł BLISKOść, ponieważ prezentowane zdjęcia w większości przedstawiają nasze najbliższe otoczenie, ziemię rodzinną, codzienne świty i zachody. Wystawa ma dość zróżnicowany charakter – jest tu zarówno realistyczny dokument, jak i zapis ulotnych wrażeń oraz fotografie na pograniczu abstrakcji. BLISKOść to także obraz naszej relacji, gdyż przyjaźnimy się nieprzerwanie od ponad 40 lat.
Szczypta dla tych co nie znają:
Agnieszka Czerska - Pawlak - łukowianka, profesor oświaty na emeryturze, absolwentka UMCS w Lublinie, Uniwersytetu Przyrodniczo- Humanistycznego w Siedlcach oraz Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Warszawie. Autorka podręczników szkolnych i własnych programów nauczania. Długoletnia nauczycielka plastyki i edukacji dla bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej nr 2 w Łukowie. Opiekun artystyczny ponad trzystu uczniów nagrodzonych w konkursach plastycznych. Oaza spokoju, człowiek ciekawy świata i ludzi. Wielbicielka książek, podróży i zwierzaków. Fotografuje aparatem w telefonie - kompletnie amatorsko, ale z entuzjazmem, bo lubi.
Bożena Małek - absolwentka Studium Pielęgniarstwa Psychiatrycznego, polityki społecznej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Szkoły Trenerów Komunikacji Opartej na Empatii przy Dojrzewalni Róż w Warszawie. Bożena od ponad trzech dekad wspiera innych w rozwoju, realizując swe pasje. Jest niestrudzoną tropicielką pozdrowień ze wszechświata, dokumentalistką codzienności, autorką dwóch blogów i strony na FB - Fotocoaching Duszy. Miłośniczka muzyki i fotografii. Wyznawczyni rozmowy jako podstawy kontaktu. Należy do grupy fotograficznej Spułaf, z którą uczestniczyła w dwóch wystawach zbiorowych:
Puławy (nie)obiektywnie (2022 r.) oraz Tutejsi (2023 r.) w Puławskim Ośrodku Kultury Dom Chemika.
Swoje prace prezentowała na II Puławskim Biennale Fotografii (2022 r.) oraz indywidualnych wystawach:
• Na pograniczu światów (2023 r.) w Galerii Pod Aniołem Marty Sokół w Radomiu,
• Kierunki w Centrum Kultury w Lublinie oraz w Domu Kultury w Zwoleniu (2024 r.),
Jej fotografie zdobią ściany restauracji Theo w Kazimierzu Dolnym.
Wykonywane zdjęcia łączy w cykle, takie jak: The west is the best, Jaka piękna codzienność!, Przez auta szybę nieczystą, Na peryferiach, Puławski blues, Moje Mroki, Out of time.
Pomysłodawczyni Galerii Pod Starą Wiśnią.
Wystawę będzie można obejrzeć do 30 września 2024 roku.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu zyciesiedleckie.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz