Zamknij

Zanurz się w barwny świat tradycji! IV Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego

PA 09:20, 25.07.2025 Aktualizacja: 09:28, 25.07.2025
Skomentuj

Miętne znów stanie się sercem regionalnej tradycji. Już 3 sierpnia odbędzie się IV Festiwal Etnograficzny Powiatu Garwolińskiego.

Wydarzenie to znacznie więcej niż festyn. To barwna podróż w czasie, która pozwala zanurzyć się w świecie dawnych zwyczajów, muzyki, tańca, smaków i rzemiosła – elementów tworzących tożsamość kulturową regionu garwolińskiego.

Co w programie?

Wśród głównych punktów programu znajdzie się przegląd muzyki ludowej, czyli doskonała okazja, by posłuchać tradycyjnych melodii, które niegdyś towarzyszyły codziennemu życiu wsi. Na scenie zobaczyć będzie można również teatr obrzędowy pt. „Swaty” w wykonaniu Zespołu Artystycznego „Co w duszy gra”. Widowisko to pełne jest humoru, obrzędów i mądrości przekazywanej z pokolenia na pokolenie.Nie zabraknie również rywalizacji kulinarnej. Odbędzie się kolejna edycja konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich. Będzie można zatem skosztować domowych specjałów i przypomnieć sobie smaki dzieciństwa. Wieczór zwieńczy potańcówka pod chmurką. Najpierw przy dźwiękach Kapeli Staręgów, a później podczas koncertu kapeli ROY, która rozkręci taneczne zakończenie dnia.

Dla całych rodzin

Organizatorzy zadbali również o atrakcje dla całych rodzin. Na uczestników czekają m.in. wystawy tematyczne: „Dawna kuźnia” i „W naszej pasiece”, a także liczne warsztaty – od bibułkarstwa, przez wycinankę i malowanie na drewnie, po pokazy wikliniarskie i garncarskie.

Najmłodsi również nie będą się nudzić. Przygotowano dla nich darmowe atrakcje, takie jak dmuchańce, koniki, tradycyjne gry podwórkowe, malowanie buziek, zabawy z bańkami oraz warsztaty muzyczne.

Na festiwalowym terenie nie zabraknie także stoisk z regionalnymi produktami i wyrobami lokalnych twórców i gospodarzy.

Festiwal Etnograficzny w Miętnem to nie tylko wydarzenie kulturalne, ale też wyjątkowa okazja do integracji mieszkańców regionu. To moment, by wspólnie celebrować lokalną historię, przekazywać tradycję młodszym pokoleniom i po prostu dobrze się bawić.

Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 15:00. Wstęp wolny.

 

(PA)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%