Już w niedzielę, 14 lipca na skwerze 600-lecia w Wiśniewie odbędzie się XVI Festiwal Kuchni Regionalnej serdecznie zapraszamy na XVI Festiwal Kuchni Regionalnej " Z wiśniowym smakiem".
Festiwal rozpocznie się o godz. 11:00 biegiem ulicznym „Z wisienką w tle".
Nie zabraknie oczywiście konkursu kulinarnego oraz degustacji wyśmienitych potraw regionalnych „ Z wiśniowym smakiem".
Na scenie wystąpią zespoły ludowe m.in: Opolskie Dziouchy, Grupa Śpiewacza Lokalnego Klubu Seniora w Bojmiu, Folk Lacki, Zespół Taneczny WIŚNIEWIACY. Ponadto: zespoły rockowe, muzyka i taniec ludowy, prezentacje artystyczne, gry i animacje dla dzieci, pokazy cyrkowe oraz niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności.
Podsumowaniem tegorocznej zabawy będzie wieczorny występ gwiazdy : CamaSutra.
Organizatorami są :Gmina Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie
Program Festiwalu:
11:00 - XI Bieg uliczny „Z wisienką w tle”
13:30 - Oficjalne rozpoczęcie Festiwalu• Powitanie „Polką Wiśniewską” – Zespół Ludowy „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy• Wystąpienia okolicznościowe• Drylowanie i zasypywanie młodych wiśni• Wręczenie nagród uczestnikom biegu ulicznego
14:30• Występy artystyczne na scenie zespołów folklorystycznych• Konkurs kulinarny „ Z wiśniowym smakiem”• Pokaz kulinarny z degustacją• Program edukacyjno-rozrywkowy dla dzieci
21:00 - Zespół CamaSutra
22:00 - Zakończenie Festiwalu
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz