Zamknij

"Muzyka i poezja we mnie..."

16:33, 07.12.2022 oprac. MM
Skomentuj

W sobotę 3 grudnia w Sali Białej Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach odbył się autorski koncert Kacpra Jastrzębskiego pt. „Muzyka i poezja we mnie…czyli mój podarunek dla Siedlec”.

Koncert został zrealizowany w ramach Stypendium Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika. Razem z Kacprem wystąpili niezwykle utalentowani młodzi muzycy z Zespołu Szkół Muzycznych w Siedlcach : Julia Hawryluk (flet), Natalia Kosnowska (fortepian), Krzysztof Prokurat (fortepian), Bartłomiej Sobecki (trąbka), Łukasz Sobecki (saksofon) i Szymon Świerzewski (akordeon). W muzycznej wędrówce towarzyszył im znakomity pianista i akompaniator Krzysztof Prokurat, profesor Zespołu Szkół Muzycznych.

Artyści zaprezentowali publiczności klasyczny repertuar, który w całości został skomponowany przez Kacpra Jastrzębskiego.

Sala Biała wypełniła się po brzegi pasjonatami muzyki klasycznej, a sam występ spotkał się z aprobatą publiczności, która nagradzała każdy utwór gromkimi brawami. Koncert zakończyła uroczysta przemowa młodego artysty, który podziękował za wsparcie towarzyszącym mu muzykom, Prezydentowi Miasta Siedlce Andrzejowi Sitnikowi oraz dyrekcji MOK.  Szczególne podziękowania złożył również Siedleckiej Grupie Literackiej „Witraż”, która bardzo wspiera go w działalności artystycznej.

Kacper Jastrzębski to niezwykle utalentowany pianista, znany już siedleckiej publiczności z wieczorów poetyckich, a także z plenerowych imprez poetycko-muzycznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury we współpracy z Siedlecką Grupą Literacką „Witraż”. Warto wspomnieć, że był to już drugi w tym roku koncert stypendialny tego artysty w Siedlcach. Poprzedni odbył się w czerwcu na skwerze przy fontannie i znacząco różnił się repertuarem od obecnego – był to koncert poezji śpiewanej, a muzyka Kacpra połączona została wtedy z wierszami polskich poetów.

Serdecznie gratulujemy Kacprowi Jastrzębskiemu i życzymy kolejnych sukcesów na artystycznej drodze!

 

zdjęcia: Miejski Ośrodek Kultury w Siedlcach/Facebook

(oprac. MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%