Zamknij

Konkurs przypomni uczniom o ekologii

21.13, 05.10.2022 SK Aktualizacja: 21.13, 05.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Zespół Oświatowy w Pruszynie we współpracy z Zakładem Gospodarki Komunalnej Gminy Siedlce oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Siedlcach z/s w Chodowie ogłaszają konkurs plastyczno-literacki dla uczniów klasach IV-VIII szkół podstawowych pt.: „Eko-rady na odpady".

Konkurs ma pomóc w kształtowaniu właściwych postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży, uświadomić, jak ważna jest segregacja odpadów oraz zwrócić uwagę na ponowne wykorzystanie przedmiotów codziennego użytku na przykład poprzez recykling. Organizatorzy wierzą, że dodatkowo uczniowie rozwiną swoje zdolności literackie i skorzystają z możliwości prezentacji autorskich pomysłów.

Konkurs ma zasięg ogólnopolski i przeprowadzany jest w dwóch kategoriach wiekowych.

Uczniowie z klas IV-VI mają za zadanie wykonać prace na temat ,,Rady na odpady" w formacie A3 techniką dowolną. Prace uczniowie wykonują indywidualnie.

Dzieci z klas VII-VIII w ramach konkursu układają wiersze o tematyce ekologicznej na temat segregacji odpadów komunalnych, istocie recyklingu. Utwory mają zawierać przesłanie co należy robić by ograniczać ilości wytwarzanych odpadów i jak dbać o otaczające nas środowisko. W treści wiersza musi się znaleźć co najmniej 6 spośród 12 poniższych wyrazów (użytych w dowolnej formie i liczbie): ekologia, dzieci, Gmina Siedlce, Zakład Gospodarki Komunalnej lub ZGK, śmieci, powietrze, rodzina, segregacja, woda, ziemia, przyroda, natura.

Wiersz musi być pracą autorską, napisaną samodzielnie, która wcześniej nie była nagradzana
ani publikowana, nie może być też pracą zbiorową. Prace należy dostarczyć osobiście lub przesyłką pocztową w terminie do dn. 15.10.2022 r.
na adres: Zespół Oświatowy w Pruszynie, ul. Dolina Liwca 46, 08-110 Pruszyn z dopiskiem
KONKURS-„EKO-RADY NA ODPADY”.

Do pracy należy dołączyć 3 załączniki: pisemną zgodę rodzica lub prawnego opiekuna na udział dziecka w konkursie, oświadczenie o wyrażeniu zgody na publikację jego pracy na stronie internetowej Zespołu Oświatowego w Pruszynie, Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gminie Siedlce, GOK w Siedlcach z/s w Chodowie oraz na gminnym profilu facebookowym oraz metryczkę - dane osobowe autora. 

Dodatkowych informacji na temat konkursu można uzyskać u Koordynatora konkursu – Renaty Seroczyńskiej pod numerem telefonu: 698680069.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%