Zamknij

Od 18 maja Galeria Teatralna ponownie otwarta

19:07, 15.05.2020 | SK
Skomentuj
REKLAMA

Od poniedziałku, 18 maja 2020 r. Centrum Kultury i Sztuki wznawia działanie Galerii Teatralnej. Do końca czerwca w przestrzeniach galerii eksponowana będzie wystawa "Obrazy" autorstwa Haliny Cholewki.

Zgodnie z wytycznymi odnoszącymi się do ponownego otwarcia w stanie pandemii COVID-19 zostały wprowadzone następujące procedury:
- wejście na teren obiektu wyłącznie głównym wejściem, 7 dni w tygodniu w godzinach od 10:00 do 15:00,
- udostępnione do użytku zwiedzających zostają środki ochrony osobistej - płyn dezynfekujący
- maksymalna liczba zwiedzających – do 5 osób,
- prosimy o poruszanie się wytyczona trasą i zachowanie dystansu 2 m,
- obowiązuje zakaz zwiedzania grupowego,
- nie ma możliwości korzystania z szatni.

Halina Cholewka w 1971 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, a następnie studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom z grafiki artystycznej w pracowni prof. Edmunda Piotrowicza uzyskała w 1976 r. Prezentuje prace z dziedziny grafiki i rysunku na indywidualnych i zbiorowych wystawach. W latach 1986-2014 była wykładowcą Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Za pracę dydaktyczną i organizacyjną na uczelni została odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej. W latach 2008-2011 brała udział w projekcie współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, jako trener i ekspert przy realizacji form szkoleniowych i doradczych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Jest członkiem Association Internationale des Arts Plastiques UNESCO.

Kreowanie fikcyjnej rzeczywistości ma swoje źródło w wierze w nadrzędność wyobraźni. Konsekwencją takiego przekonania jest tworzenie obrazów-opowieści, bardziej lub mniej realnych, często skomplikowanych i niejednoznacznych. Oddane pod publiczny osąd mogą stać się przyczyną powstawania kolejnych, w wyobraźni odbiorcy, w kształcie zależnym od jego wrażliwości. Wieloznaczność zatem pozwala na wybór ścieżki, którą może podążyć ten, kto w proponowanej formie plastycznej odnajdzie bliskie sobie elementy i stworzy własną opowieść.

(SK)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA