Zamknij

Reprezentacja w Siedlcach, siedlczanie w reprezentacji

12:19, 07.04.2025 Aktualizacja: 12:29, 07.04.2025
Skomentuj

W Siedlcach odbyło się zgrupowanie reprezentacji Polski seniorów Rugby XV przygotowującej się do meczu z Luksemburgiem.

Reprezentacja odbyła sześć jednostek treningowych na boisku, na jednym z nich trenowała wspólnie z rugbistami Pogoni, dla których był to jeden z elementów przygotowań do kolejnych meczów Ekstraligi. Na początku osobno trenowały formacje młynów i ataków obu drużyn, następnie były stałe fragmenty gry, a trening zakończyła gierka sparingowa.Nie zabrakło też elementów pozasportowych, reprezentacja spotkała się z Tymkiem Kalatą i jego mamą wspierając akcję „Tymek Kalata i jego walka o życie”, w którą jest zaangażowane całe miasto. Jej celem jest zebranie środków na terapię genową dystrofii mięśniowej Duchenne'a. Kadra spotkała się też na krótkim treningu z uczniami klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Siedlcach.

- W Siedlcach mamy idealne warunki treningowe, przy hotelu są boiska, siłownia i park wodny, wszystko co potrzeba do przedmeczowego przygotowania. Obecnie najwięcej zawodników w reprezentacji powołujemy z Pogoni Siedlce, tu zawsze możemy liczyć na zawodników jeżeli komuś przydarzy się jakiś uraz na zgrupowaniu - powiedział trener Kamil Bobryk, siedlczanin, były zawodnik Pogoni.

Do Luksemburga poleciało sześciu zawodników Pogoni: Daniel Gdula, Łukasz Korneć, Michał Mirosz, Jędrzej Nowicki, Nicolas Saborit, Piotr Wiśniewski, a także związany z Pogonią Tomasz Gołąb pełniący obowiązki kierownika reprezentacji. Daniel Gdula został wybrany na ten mecz kapitanem reprezentacji, a Łukasz Korneć zdobył w końcówce przyłożenie dzięki, któremu Polska wróciła na fotel lidera Rugby Europe Trophy. Zespół Luksemburga postawił wysoko poprzeczkę i na początku zepchnął Polski zespół do obrony zdobywając 10 punktów. Przed przerwą biało-czerwoni odrobili 6 punktów, które kopnął Daniel Gdula i wynik zmienił się na 10:6. Po zmianie stron punktowali już tylko nasi zawodnicy, przyłożenia zdobyli Krystian Mechecki, Thomas Toevalu, a kolejne 10 punktów kopnął Gdula. W końcówce brakowała Polsce 3 małe punkty aby przeskoczyć w tabeli Szwecję, w ostatniej minucie te ważne punkty zdobył właśnie Łukasz Korneć, Gdula podwyższył na 33:10, a sędzia zakończył spotkanie.

W sobotę, 12 kwietnia Polska zmierzy się w Trelleborgu ze Szwecją w meczu decydującym o tym kto wygra poziom Rugby Europe Trophy w sezonie 2024/2025. Oprócz tej szóstki do kadry dołączą Aleksander Nowicki i Vaha Halaifonua. W ten sam dzień Pogoń rozegra zaległy mecz Ekstraligi, jej przeciwnikiem w wyjazdowym spotkaniu będzie Budmex Rugby Białystok.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%