Ogniwo za mocne dla Pogoni

08:56, 25.09.2024 . Aktualizacja: 08:56, 25.09.2024

Starcie Ogniwa Sopot i Pogoni Siedlce było hitem IV kolejki Ekstraligi. Po zaciętym wyrównanym meczu siedlczanie zdobyli tylko defensywny punkt bonusowy, przegrywając 11:18.

Początkowo żadna z drużyn nie stwarzała sobie okazji, żeby punktować, dopiero w 30 minucie gracze Ogniwa przejęli piłkę i Ołeksandr Kirsanow zaliczył pierwsze przyłożenie, chwilę później na pole punktowe gości wpadł Kacper Drewczyński. Wojciech Piotrowicz wykorzystał jedno podwyższenie, ale Pogoń odpowiedziała tylko rzutem karnym Daniela Gduli i do przerwy gospodarze prowadzili 12:3.

W drugiej odsłonie gospodarze grali z wiatrem, który także okazał się ich sprzymierzeńcem. A konkretniej Piotrowicza, który dwukrotnie celnie kopał na słupy z rzutów karnych. Goście nie wykorzystali co najmniej dwóch szans na przyłożenie gdy akcje kończyły się na linii pola punktowego Ogniwa. Dopiero w końcówce pierwsze przyłożenie zdobył Kacper Skupa, Gdula nie podwyższył, ale trafił za to z karnego i ostatecznie Pogoń poniosła porażkę 11:18, drugą z rzędu.

W V kolejce Pogoń pauzowała, kolejny mecz VI kolejki rozegra w niedzielę, 06 października br. o godz. 14.00 w Siedlcach, przeciwnikiem będzie Juvenia Kraków.