Nieudany rewanż przy Kolejowej. MKS - ŁDK na remis (fotogaleria)

22:19, 07.04.2024 KU Aktualizacja: 22:21, 07.04.2024

W meczu 19 kolejki siedleckiej ligi okręgowej drużyna MKS Małkinia zremisowała z ŁDK Łosice 1:1.

Z każdą rundą regionalnych zgań do księgi rywalizacji MKS Małkinia i ŁDK Łosice dopisywane są kolejne rozdziały. Więcej powodów do rewanżu mieli gospodarze, którzy jesienią dwukrotnie musieli uznać wyższość ekipy Jacka Izdebskiego. Podczas ligowego starcia we wrześniu łosiczanie wygrali u siebie 2:1 i kilka tygodni później wrócili z Małkinii z tarczą po zwycięstwie w półfinale Okręgowego Pucharu Polski. MKS zagrał także o pierwsze w tym roku ligowe zwycięstwo. Podczas niedzielnego starcia dopisała pogoda i spora frekwencja na trybunach.

Początek meczu lepiej ułożył się dla podopiecznych Rafała Marcyniuka. W 15 minucie Jakub Kalbarczyk dopadł do piłki na skraju pola karnego i pokonał Bartłomieja Radziwonkę precyzyjnym lobem. Gospodarze mogli przed przerwą jeszcze podwyższyć, ale strzały Adama Najgrodzkiego, Kamila Szuszczyńskiego mijały bramkę, natomiast Łukasza Rostkowskiego zatrzymał sam na sam Radziownka. Łosiczanie pierwszy celny strzał oddali w 42 minucie, kiedy z dystansu spróbował szczęścia zdeprymowany grą kolegów Przemysław Radziwonka.

Chwilę po przerwie Kalbarczyk mógł zaliczyć drugie trafienie, ale jego bomba minęła bramkę rywali. Łosiczanie obudzili się w 53 minucie, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Maciej Szpura i umieści piłkę z bliska tuż przy słupku bramki Kacpra Klamera. Im bliżej końca meczu, tym mniej sił i więcej mnożących się niedokładności i w poczynaniach obu zespołów. Skończyło się na podziale punktów.

W następnym spotkaniu MKS zmierzy się na wyjeździe z Pogonią II Siedlce (14 kwietnia, 11:00). Łosiczanie zmierzą się u siebie z Jabłonianką Jabłonna Lacka (14 kwietnia, 13:00).

7.4.24, Małkinia Górna

MKS Małkinia - ŁDK Łosice 1:1 (1:0)

Bramki: Jakub Kalbarczyk 15 - Maciej Szpura 53

MKS: 12. Kacper Klamer - 2. Dawid Rostkowski, 7. Krystian Sadowski, 10. Łukasz Rostkowski (90, 11. Mateusz Puścian), 13. Adam Najgrodzki, 15. Kamil Suszczyński, 16. Marcin Kraszewski (75, 8. Wiktor Złotkowski), 18. Michał Zawistowski, 19. Jakub Kalbarczyk (84, 9. Jakub Dawidczyk), 20. Piotr Chlubicki (80, 4. Grzegorz Sawecki), 21. Damian Pawłowski

ŁDK: 1. Bartłomiej Radziwonka - 2. Michał Niciporuk (46, 22. Mikołaj Kasjaniuk), 3. Przemysław Radziwonka, 5. Aliaksandr Sukhanau, 8. Paweł Sawtyruk - 15. Bartłomiej Olędzki (56, 37. Dominik Jaszczuk), 24. Dawid Ułasiuk, 17. Kamil Kasjaniuk (78, 20. Paweł Niciporuk), 35. Łukasz Naumiuk (76, 14. Fili Izdebski), 18. Cezary Chraszcz - 9. Maciej Szpura

Żółte kartki: Łukasz Rostkowski 51 - Michał Niciporuk 45, Kamil Kasjaniuk 48

Pozostałe wyniki 19 kolejki ligi okręgowej: Fenix Siennica - Jastrząb Żeliszew 1:1, Hutnik Huta Czechy - Wektra Zbuczyn 1:4, Sęp Żelechów - Zryw Sobolew 1:1, Jabłonianka Jabłonna Lacka - ULKS Gołąbek 1:4, Podlasie II Sokołów Podlaski - Pogoń II Siedlce 1:4, Kolektyw Oleśnica - Promnik Gończyce 15.05