Podzielili się punktami w drugoligowym hicie kolejki

14:37, 06.04.2024 KU Aktualizacja: 14:38, 06.04.2024

W meczu 27 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 2:2.

Starcie Kotwicy i Pogoni było najciekawiej zapowiadającym się spotkaniem kolejki, odpowiednio ekip z drugiego i trzeciego miejsca w tabeli II ligi.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Pogonistów. W 4 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Titas Milašius, a Ernest Dzięcioł głową skierował piłkę do bramki. 39 minuta dała gospodarzom wyrównanie. Kosakiewicz dośrodkował w pole karne, a Michał Kozajda głową zmieścił piłkę w siatce. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy swoją okazję miał Leon Kreković, ale górą był ponownie siedlecki golkiper.

Po godzinie gry Kotwica objęła prowadzenie. Olaf Nowak obsłużył Tafarę Madembo, a ten dopełnił formalności. Za kilka minut golem odpowiedzieli Pogoniści. Milašius dośrodkował piłkę w pole karne, a piłkę do siatki z kilku metrów skierował Cezary Demianiuk. 82 minuta mogła przynieść Pogoni ponownie prowadzenie. Lukáš Hrnčiar dośrodkował z końcowej linii w pole karne, a Cezary Bujalski z przewrotki strzelił w słupek. Kotwica mogła również strzelić zwycięską bramkę, jednak w zamieszaniu podbramkowym Pogoniści zażegnali niebezpieczeństwo.

Kolejne spotkanie Pogoń rozegra w piątek 12 kwietnia o 16:30 w Siedlcach z Olimpią Grudziądz.

II liga, 27 kolejka, Kotwica Kołobrzeg – Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

Bramki: Michał Kozajda 39, Tafara Madembo 61 – Ernest Dzięcioł 4, Cezary Demianiuk 65

Kotwica: 12. Krystian Michalski – 7. Łukasz Kosakiewicz, 21. Michał Kozajda, 27. Tomasz Wełna, 77. Tafara Madembo – 70. Leon Kreković (80, 11. Tomasz Kaczmarek), 80. Zvonimir Petrović (80, 19. Sebastian Murawski), 10. Michał Cywiński, 24. Filipe Oliveira (71, 14. Aron Stasiak), 99. Olaf Nowak – 39. Jonathan Júnior

Pogoń: 1. Jakub Burek – 4. Przemysław Misiak, 14. Dawid Burka, 31. Ernest Dzięcioł (29, 3. Robert Majewski) – 21. Titas Milašius (68, 20. Cezary Bujalski), 55. Meik Karwot (68, 43. Lukáš Hrnčiar), 16. Jakub Sinior, 7. Damian Szuprytowski, 10. Krystian Miś (78, 23. Hubert Derlatka) – 9. Damian Nowak (68, 91. Tomasz Walczak), 56. Cezary Demianiuk

Żółta kartka: Dawid Burka 90+3, Sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)