Stomil pokonany. Kolejne ligowe zwycięstwo Pogoni Siedlce

20:52, 13.03.2024 KU Aktualizacja: 20:54, 13.03.2024

W środę 13 marca w Siedlcach, w zaległym meczu 20 kolejki Pogoń pokonała Stomil Olsztyn 1:0.

W pierwszej połowie dwóch najlepszych sytuacji dla Pogoni nie wykorzystał Tomasz Walczak. W drugiej połowie Pogoń przeważała bardziej, ale trafiła tylko raz. W 54 minucie obronie Stomilu urwał się Demianiuk i w sytuacji sam na sam pokonał Garstkiewicza. Siedlczanie mieli jeszcze co najmniej kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale nie udało się pokonać bramkarza Stomilu. Przyjezdni od 74 minuty grali w osłabieniu po tym jak drugą żółta kartkę otrzymał Igor Kośmicki.

Dzięki temu zwycięstwu Pogoń wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Tego samego wieczoru mecz rozgrywa jeszcze KKS Kalisz, więc w najgorszym wypadku biało-niebiescy będą przystępować do kolejnego meczu ligowego jako trzecia najlepsza drużyna.

Kolejny mecz Pogoni już w niedzielę 17 marca o godzinie 12 - kiedy to podopieczni Marka Brzozowskiego podejmą Polonię Bytom.

13 marca 2024, 18:00 - Siedlce (stadion ROSRRiT)
Pogoń Siedlce 1-0 Stomil Olsztyn
Cezary Demianiuk 54

Pogoń: 1. Jakub Burek - 23. Hubert Derlatka (57, 20. Cezary Bujalski), 31. Ernest Dzięcioł, 14. Dawid Burka, 3. Robert Majewski, 10. Krystian Miś (63, 21. Titas Milašius) - 7. Damian Szuprytowski, 16. Jakub Sinior, 43. Lukáš Hrnčiar (46, 55. Meik Karwot), 56. Cezary Demianiuk - 91. Tomasz Walczak (79, 11. Mateusz Majewski).

Stomil: 30. Miłosz Garstkiewicz - 11. Filip Wójcik, 14. Filip Szabaciuk, 26. Bartosz Waleńcik (14, 25. Hubert Sadowski), 4. Igor Kośmicki, 50. Michał Karlikowski - 10. Karol Żwir (80, 7. Hubert Krawczun), 23. Filip Laskowski, 17. Łukasz Szramowski (80, 22. Kentarō Arai), 77. Bartosz Florek (63, 8. Dawid Retlewski) - 9. Piotr Kurbiel.

żółte kartki: Miś - Wójcik, Kośmicki, Żwir, Sadowski.
czerwona kartka: Igor Kośmicki (74. minuta, Stomil, za drugą żółtą).

sędziował: Damian Gawęcki (Kielce)