Deszcz trójek Agaty Stępień w Gdańsku

17:26, 17.01.2024 KU Aktualizacja: 17:26, 17.01.2024

W meczu 14 kolejki 1 ligi koszykówki kobiet AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk przegrał MPKK Sokołów 70:98.

Liderujące w tabeli koszykarki MPKK Sokołów Podlaski wybrały się w daleki wyjazd do Gdańska, by 13 stycznia w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej podjąć rywalizację z tamtejszą Szkołą Gortata.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, a pierwsza kwarta nawet została przez gospodynie 23:22. Gdańskie koszykarki nie mogły się jednak oprzeć sile najlepszej drużyny ligi poprzedniego sezonu w kolejnych kwartach meczu.

Mecz w Gdańsku był popisem Agaty Stępień, która rzuciła dla sokołowianek 17 punktów, trafiając na bardzo dobrej, pięćdziesięcioprocentowej skuteczności za trzy (5 na 10 trafionych rzutów).

W następnej kolejce MPKK zmierzy się na wyjeździe z Huraganem Wołomin. Mecz odbędzie się w sobotę 20 stycznia.

AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk - MPKK Sokołów SA Sokołów Podl. 70:98

Pozostałe wyniki 14 kolejki 1 ligi koszykówki kobiet: UKS Trójka Żyrardów - Grot F&F Automatyka Pabianice 61:76, ŁKS KK Łódź - SMS PZKosz Łomianki 77:65, AZS Uniwersytet Gdański - UKS PWiK Huragan Wołomin 71:66, GTK VBW Gdynia - Mon-Pol Płock 90:54, AZS Uniwersytet Warszawski - Bogdanka AZS UMCS II Lublin 86:54.