Kadeci WLKS z sukcesem reprezentowali województwo mazowieckie

16:18, 22.11.2023 KU Aktualizacja: 16:18, 22.11.2023

W ostatnich tygodniach odbyły się dwie imprezy zapaśnicze Drużynowych Wojewódzkich Mistrzów Polsk w których udział wzięli zawodnicy WLKS Siedlce Nowe Iganie, reprezentujący drużynę województwa mazowieckiego.

Podczas obu turniejów reprezentacje województwa Mazowieckiego zdobyły pierwsze miejsca. 10-11 listopada w Warszawie odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. W tych zawodach udział wzięli: Wieczorek Kajetan, Bareja Wojciech, Gregorczyk Antoni, Oksiuk Ivan, Oksiuk Daniel. Drużyna Mazowsza, broniąca tytuł zdobyty przed rokiem, pewnie zwyciężyła mecze w fazie grupowej (wszystkie z wynikiem 7:3), jak również mecz finałowy, wygrywając 8:2 z województwem Wielkopolskim.

Dwa tygodnie wcześniej 27-28 października w Łukowie odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Mistrzostwa Polski Kadetek w zapasach kobiet. W Drużynowych Wojewódzkich Mistrzostwach Polski Kadetek w zapasach kobiet udział wzięły: Szczepańska Blanka, Urban Katarzyna, Konaszuk Zuzanna, Stelmaszczyk Helena, Korcz Łucja, Lichocka Julia, Udenyi Wiktoria. Podczas mistrzostw drużyna Mazowsza po zaciętych pojedynkach w fazie grupowej awansowała do ścisłego finału, gdzie zwyciężyła 6:4 z niepokonanym od trzech lat województwem Lubelskim i zdobyła historyczny dla Mazowsza tytuł Drużynowego Wojewódzkiego Mistrza Polski Kadetek w zapasach kobiet.