Koniec marzeń o barażach. Pogoń Siedlce przegrała z Radunią Stężyca

21:12, 30.05.2023 KU Aktualizacja: 21:12, 30.05.2023

W ostatnim meczu przed własną publicznością w sezonie 2022/23 Pogoń Siedlce przegrała z Radunią Stężyca 0:1. Jedynego gola w meczu zdobył Mateusz Kuzimski z Raduni z rzutu karnego w 78. minucie.

Pierwsza połowa meczu była wyrównana, a pod bramkami działo się szczególnie w pierwszym kwadransie spotkania. Po indywidualnej akcji szansę na otwarcie wyniku miał Cezary Demianiuk z Pogoni. Odpowiedzieli goście strzałem Cezarego Sauczka, ale na posterunku był Maciej Kikolski. W 10. minucie Ednilson Furtado naciskany przez Tomasza Lewandowskiego oddał niecelny strzał. Cztery minuty później niecelnie główkował Maciej Wichtowski. W końcówce połowy swoją szanse mieli także Damian Nowak oraz jeden z rywali, ale dobrze w bramce spisał się Kikolski.

W drugiej połowie groźniejsze akcje przeprowadzili piłkarze Raduni. W 63. minucie Wojciech Łuczak główkował obok słupka. Za chwilę mocny strzał oddał Ednilson Furtado. Jedyny gol w meczu padł w 78 minucie. W polu karnym Tomasza Dejewskiego faulował Wichtowski i sędzia wskazał na rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Mateusz Kuzimski. Do końca spotkania Pogoniści nie zdołali zagrozić bramce Kacpra Tułowieckiego i tym samym po raz drugi w tym sezonie Radunia cieszyła się ze zwycięstwa z Pogonią.

Ostatnie spotkanie sezonu 2022/23 Pogoń rozegra w niedzielę 4 czerwca o 18:00 w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.