Wielki powrót Łosic z dalekiej podróży. Bolesna porażka Wilgi (fotogaleria)

21:36, 29.05.2023 KU Aktualizacja: 23:06, 29.05.2023

W meczu 27 kolejki Komnet Media ligi okręgowej Wilga Miastków Kościelny przegrała z ŁDK Łosice 3:4.

W słoneczny wieczór 28 maja zmierzyły się dwie drużyny nie dysponujące obecnie boiskami w swojej miejscowości. Będąca tego dnia gospodarzem Wilga, modernizująca aktualnie swój obiekt w Miastkowie Kościelnym - zorganizowała swój kolejny ligowy mecz w Uninie. Drużyna Krzysztofa Aniszewskiego walczy aktualnie o życie. Ostatniej w tabeli Wildze poważnie zagraża spadek do klasy A. Przyjezdni z Łosic cały czas są w grze o podium na koniec ligowych rozgrywek i plan zakończenia sezonu na pudle przyświeca piłkarzom znad Tocznej w ostatnich kolejkach.

Mecz aktywniej zaczęła Wilga, ale to drużyna dowodzona przez Jacka Izdebskiego otworzyła wynik. W 15 minucie w zamieszaniu w polu karnym Kamil Kasjaniuk nieprzepisowo został zatrzymany w polu karnym przez Przemysława Barana. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Łukasz Naumiuk. W 33 minucie piłka dotknęła w polu karnym w rękę Przemysława Radziwonki i z wapna wyrównał Bartosz Wasilka. Przez większą część pierwszej połowy gospodarze grali w ataku z dużym zaangażowaniem i determinacją, ale nie ustrzegali się błędów w obronie. Jeden z nich wykorzystał Kacper Wyrzykowski, który po zgraniu piłki przez Pawła Sawtyruka znalazł sobie przestrzeń do strzału i dał Łosicom prowadzenie 2:1. W 39 minucie ozdobą spotkania był gol Jakuba Bierzyckiego, który popisał się pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą bliski kolejnej bramki był Wyrzykowski, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się Kacper Szostak.

Na początku drugiej części gry, stroną mającą inicjatywę była Wilga. Po akcji z 60 minuty przed ekipą z Miastkowa Kościelnego otworzyła się droga do zwycięstwa w meczu. W pole karne, ogrywając obrońców ŁDK, wpadł niecelnie dogrywając Jakub Biedrzycki. Sędzia Mateusz Jackiewicz uznał, że przed nieudanym zagraniem napastnik Wilgi został nieprzepisowo zatrzymany przez bramkarza Łosic Mateusza Sergieja. Wasilka po raz kolejny nie pomylił się z rzutu karnego. Po tej bramce przebudziła się nieco drużyna z Łosic, ale to gospodarze byli o włos od bramki na 4:2. Piotr Domański strzelił w idealnej sytuacji główką w poprzeczkę, a Biedrzycki w sytuacji sam na sam został zatrzymany przez Sergieja.

Cały plan Wilgi na ciężko wywalczone trzy punkty runął jak domek z kart w 81 minucie. Wypiąstkowaną przesz Szostaka piłkę zebrał Łukasz Naumiuk i nie robiąc sobie nic z obrońcy, ofiarnym strzałem zmieścił piłkę w lewym dolnym rogu bramki Wilgi. Będące jeszcze przed chwilą na straconej pozycji Łosice nie wróciły do neutralnego ustawienia i postanowiły ofensywnie zagrać o pełną pulę. To się opłaciło w 87 minucie. Z głębi pola dobrą piłkę dostał Paweł Sawtyruk i urwał się obrońcom Wilgi, którzy zmuszeni byli się ratować faulem w polu karnym. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość, wykonując skutecznie czwartą w tym meczu jedenastkę. Kilka minut później przegrana Wilgi 3:4 stała się faktem.

Zwycięstwo Kosovii Kosów Lacki z Hutnikiem Huta Czechy sprawiło, że pozycja Wilgi Miastków Kościelny w walce o utrzymanie stała się niezwykle trudna. Drużyna ta doznała ósmej z rzędu porażki i na trzy kolejki przed końcem traci do bezpiecznego miejsca 4 punkty. Szansa na przełamanie czarnej serii już 4 czerwca w Małkini.

Po zwycięstwie z Wilgą, Łosiczanie utrzymali się na trzecim miejscu tabeli okręgówki. Piłkarze ŁDK na trzy kolejki przed końcem sezonu zmierzą się w sobotę 3 czerwca o 17:30 w Krzymoszach z najlepszą drużyną wiosny Fenixem Siennica. Ekipa z powiatu mińskiego zajmuje czwarte miejsce i też ma chrapkę na znalezienie się w pierwszej trójce.

28.05.23, Unin

LO: Wilga Miastków Kościelny - ŁDK Łosice 3:4 (2:2)

Bramki: Bartosz Wasilka 33 (k), 60 (k), Jakub Biedrzycki 39 - Łukasz Naumiuk 15 (k), 81, Kacper Wyrzykowski 35, Paweł Sawtyruk 87 (k)

Wilga: Kacper Szostak - Karol Bogusz (88, Jan Szczepaniak), Przemysław Baran, Bartosz Wasilka (90, Maciej Ponceleusz), Konrad Baran - Mikołaj Dybcio (46, Piotr Domański), Szymon Wasilka (c), Artur Kajka (65, Fabian Frelik), Jakub Wardak (80, Jakub Odziemczyk), Przemysław Kajka (72, Patryk Chudek) - Jakub Biedrzycki (80, Prikshit Choudhary)

ŁDK: Mateusz Sergiej - Kajetan Rosiak (77, Filip Izdebski), Przemysław Radziwonka, Aliaksandr Sukhanau, Daniel Żek - Kacper Wyrzykowski (46, Sebastian Bartoszuk), Paweł Sawtyruk, Dawid Ułasiuk (c), Mateusz Chmielnicki (46, Paweł Niciporuk), Kamil Kasjaniuk (77, Cezary Pykacz) - Łukasz Naumiuk (88, Maciej Szpura)

Żółte kartki: Przemysław Baran, Jakub Wardak, Bartosz Wasilka, Jakub Odziemczyk - Przemysław Radziownka, Dawid Ułasiuk, Kacper Wyrzykowski

Sędzia: Mateusz Jackiewicz

Wyniki 27 kolejki Komnet Media ligi okręgowej

Orzeł Unin - Wektra Zbuczyn 5:1, Fenix Siennica - Czarni Węgrów 7:1, Wilga Miastków Kościelny - ŁDK Łosice 3:4, Jastrząb Żeliszew - MKS Małkinia (Małkinia Górna) 3:2, Sęp Żelechów - Zryw Sobolew 3:3, Kosovia Kosów Lacki - Hutnik Huta Czechy 5:0, Kolektyw Oleśnica - ULKS Gołąbek 1:1