Zamknij

Medale, łzy szczęścia i zmagania na sportowej scenie w lutym

19:25, 08.03.2023 KU Aktualizacja: 19:26, 08.03.2023
Skomentuj

Choć luty był najkrótszym miesiącem roku 2023, to w jego trakcie udało się odnotować kilka ciekawych wydarzeń z udziałem siedleckich sportowców.

Sezon zimowych sportów nieuchronnie zmierza ku końcowi, ale dla Macieja Staręgi z UKS Rawa Siedlce luty stał się miesiącem podczas którego odbyła się najważniejsza impreza w sezonie, jaką były Mistrzostwa Świata w Planicy. Zmagania w Słowenii nie ułożyły się jednak po myśli siedleckiego zawodnika. Na trasie indywidualnego sprintu techniką klasyczną na trasie Starędze złamał się kij i ostatecznie zajął 49 miejsce, które było zdecydowanie poniżej oczekiwań. Dużo lepiej poszło polskiej sztafecie w składzie Staręga - Dominik Bury. Polska drużyna zajęła dobre 8 miejsce, a po kwalifikacjach była na bardzo wysokim czwartym miejscu. - Dlatego chyba się po wszystkim popłakałem. Ale tak, cholernie mi zależało. Nie chciałem stąd wyjeżdżać z poczuciem niespełnienia. Wiedziałem, jak jestem przygotowany i zarazem jak wiele niespodziewanego może się wydarzyć - powiedział dla kamer TVP Maciej Staręga po drużynowych zmaganiach w Planicy. Ponadto, Staręga na początku lutego we włoskim Toblach dostał się do ćwierćfinału sprintu techniką dowolną i został sklasyfikowany w tych zawodach na 15 pozycji.

Dla polskich lekkoatletów najważniejszą imprezą lutego były rozgrywane w dniach 18-19 lutego 67. Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu. Dobre wyniki na tych zawodach osiągnęli sportowcy pochodzący z regionu siedleckiego. Reprezentująca WLKS Nowe Iganie Olga Niedziałek z czasem, 12.55,22 zdobyła srebro w chodzie na 3000 metrów, ustępując jedynie Katarzynie Zdziebło. Brat Olgi - Łukasz Niedziałek wcześniej reprezentujący WLKS, a obecnie stołeczny klub RK Athletics Warszawa - zdobył złoto w chodzie na dystansie 5000 metrów. Pochodzący z powiatu łosickiego wieloboista Rafał Horbowicz w Toruniu został mistrzem kraju w siedmioboju. Trenujący w KS Warszawianka Horbowicz pobił swój rekord życiowy z wynikiem 5820 punktów, pokonując utytułowanych wieloboistów: Pawła Wiesiołka i Jacka Chochorowskiego.

Mimo iż MKS Awenta Pogoń Siedlce nie rozpoczęła jeszcze zmagań w Ekstralidze rugby, to siedleccy sympatycy tego sportu zapamiętają luty dzięki historycznemu wyczynowi Kamila Bobryka. Pochodzący z Siedlec rugbista, obecnie grający we Francji, w latach 1994-2008 reprezentował barwy Pogoni. Bobryk w reprezentacji Polski grał w latach 2004-2023 i 18 lutego w Gdyni rozegrał swój jubileuszowy, pięćdziesiąty mecz w biało-czerwonych barwach. Jubileusz okazał się udany, Polacy z siedlczaninem w składzie wygrali z Belgią tego dnia 21:15.

W lutym ważny start odnotowała Patrycja Gil, reprezentująca barwy WLKS Siedlce- Nowe Iganie. Zapaśniczka wzięła udział w silnie obsadzonych zawodach w Chorwacji, gdzie podczas Zagrzeb Open zmierzyła się ze światową elitą zawodniczek rywalizujących w kategorii wagowej 57 kg. Polce udało się pokonać Chinkę Ningning Rong i Chorwatkę Lanę Nogić. W ćwierćfinale Gil pokonała gwiazdę amerykańskich zapasów, mającą greckie korzenie Helen Louise Maroulis, która jako pierwsza kobieta zdobyła złoto w zapasach dla Stanów Zjednoczonych (Rio De Janeiro 2014). Zapaśniczka WLKS nie poradziła sobie jednak w półfinałowym starciu z Japonką Sae Nanjo. Kolejna porażka 2:4 z Chinką Qi Zhang sprawiła, że Gil została sklasyfikowana na 5 miejscu.

Fot. TVP/fb.ŁukaszNiedziałek

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%