Zamknij

Przedwczesny koniec VA Mrozy Ósemki Siedlce

20.51, 12.01.2023 KU Aktualizacja: 21.08, 12.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Mimo udanego grudnia, jedyna siedlecka organizacja siatkarska zrzeszająca seniorki zrezygnowała z ligowej rywalizacji w roku 2023.

Jeszcze w grudniu wydawało się, że po roku będącym pasmem porażek, jest szansa powrócić na zwycięskie tory. Po tym jak grająca w I lidze mazowieckiej (4 poziom rozgrywkowy) Mrozy VA Ósemka Siedlce pokonała na wyjeździe AZS Uniwersytet Warszawski 3:1 i po raz pierwszy od ponad roku udało się siedleckim siatkarkom wygrać, w dziesiątej kolejce udało się wygrać po raz drugi. Tym razem po zaciętej walce siedlczanki pokonały u siebie UKS Esperanto Warszawa 3:2. Była to jednak zasłona dymna przed tym co się miało wydarzyć później.

Ostatecznie Mrozy VA Ósemka Siedlce nie zagra w drugiej fazie sezonu. Trener Jarosław Plewiński zadecydował, że drużyna seniorek zostanie wycofana z rozgrywek, a szkoleniowiec swoje zaangażowanie poświęci na szkolenie siedleckich kadetek. O utrzymanie przed spadkiem byłoby bardzo trudno, ponieważ Ósemka zaczynałaby grę w drugiej fazie z zerowym dorobkiem, a by pozostać na 4 poziomie rozgrywkowym musiałaby wyprzedzić drużyny zaczynające z przewagą kilku zwycięstw z poprzedniej grupy. Mecze Ósemki uznano dla przeciwników walkowerami.

Seniorki Ósemki Siedlce rywalizowały na siatkarskich parkietach od 2012 roku. Największym sukcesem organizacji było 5 miejsce w II lidze w sezonie 2019/20.

(KU)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%