Zamknij

Siedleckie rugby w Miejskim Klubie Rodzinnym

20:51, 11.01.2023 KU Aktualizacja: 21:01, 11.01.2023
Skomentuj

Niewiele osób wie, że w Siedlcach i jego najbliższych okolicach są trzy kluby rugby - najbardziej znany wszystkim MKS Pogoń Siedlce oraz powstały w 2011 roku MKR. W styczniu tego roku powołano także Gminny Klub Sportowy "Orzeł" w Chodowie.

Klub od samego początku  powstania MKR Siedlce szkoli tylko i wyłącznie dzieci oraz młodzież w wieku od 6-go do 14-go roku. Proces szkolenia jest na tyle dobry, że zespół w kategorii U 10 jest po wielu turniejach w roku ubiegłym jest na pierwszym miejscu w Polsce. Klub wyszkolił już też reprezentanta kraju - Igora Pątka, który występował w kadrze kraju w odmianie 7-osobowej (tej olimpijskiej) jako młodzieżowiec i senior.

Miejski Klub Rugby działa dzięki środkom finansowym otrzymanym z grantów miasta Siedlce, ale nie tylko. Trzyosobowy Zarząd klubu, na czele z prezesem Krzysztofem Kisielińskim, wiceprezesem Grzegorzem Pliszką i skarbnikiem Jackiem Wierzbickim, działa bardzo sprawnie i stara się zdobyć finansowanie, pisząc projekty do organizacji w całej Polsce.

W ubiegłym roku wnioski stowarzyszenia MKR Siedlce znalazły uznanie w konkursach ogłoszonych przez Lasy Państwowe oraz PZU. Od września do grudnia 2022 w projekcie zrealizowanym w ramach programu prewencyjnego "Dobra Drużyna PZU" zostały zakupione bluzy i piłki do rugby, zawodnicy wyjechali na dwa turnieje do Lublina i Warszawy oraz mogli trenować crossfit w klubie G4.

Dzięki Lasom Państwowym zostały przeprowadzone przez trenerów klubu zajęcia w trzech pod siedleckich szkołach, które znajdują się blisko lasów. Celem projektu było przeprowadzenie treningów rugby w miejscach, gdzie jest las. Projekt nosił nazwę "Sportowy powrót do natury". Klub stawia nie tylko na rozwój fizyczny zawodników, ale stara się stworzyć rodzinną atmosferę, ponieważ rodzice zawodników są integralną częścią klubu MKR. W przygotowaniach każdego turnieju biorą udział całe rodziny, a podczas wyjazdów zawsze towarzyszą swoim dzieciom.

Klub już od początku wybuchu wojny w Ukrainie pomaga i organizuje bezpłatne zajęcia dla młodych uchodźców. Organizował kilkukrotnie zbiórki darów dla potrzebujących pomocy osób przybyłych do naszego kraju. Do dziś w klubie trenują w klubie młodzi Ukraińcy: Nzar, Andrij i Daniyar.

Info i foto: Grzegorz Pliszka

(KU)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%